VII Żagańska Kuźnia Talentów: Konkurs Recytatorski – wyniki

16 marca 2017 roku w sali Inter Pałacu Książęcego odbył się Konkurs Recytatorski, który był organizowany w ramach VII Żagańskiej Kuźni Talentów dla następujących grup wiekowych:
I grupa wiekowa (rocznik 2007-2010 )
II grupa wiekowa (rocznik 2004-2006)
III grupa wiekowa (rocznik 2001 – 2003)
IV grupa wiekowa (rocznik 2000 i starsi)
Do udziału w konkursie zgłoszono 40 uczestników, których oceniało jury w następującym składzie:
Dorota Natalia Wilczewska – aktorka, autorka kostiumów
Marzenna Krzosa – animator kultury, reżyser teatralny, od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, instruktor Klubu Wojskowego w Świętoszowie.
Małgorzata Moskwa- animator kultury, st. instruktor w Klubie 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
po wysłuchaniu uczestników I grupy wiekowej tj. 17. podmiotów wykonawczych w kategorii: recytacja – przyznało tytuł Laureata następującym wykonawcom:
1.Wiktoria ZAJĄC – PSP Nr 2 w Żaganiu
2. Marceli HASIEJ – PSP Nr 7 w Żaganiu
3. Aleksandra WĄGROWSKA – PSP Nr 1w Żaganiu
oraz wyróżnienia:
1. Martyna BIELEWICZ – PSP Nr 4 w Żaganiu
2. Oliwier MROWIŃSKI – PSP Nr 7 w Żaganiu
3. Wiktoria ZAWADZAK – PSP Nr 1 w Żaganiu

W II grupie wiekowej tj. 13. podmiotów wykonawczych w kategorii recytacja i 6. podmiotów w kategorii: wywiedzione ze słowa, przyznało tytuł Laureata wykonawcom:
w kategorii recytacja:
1. Brian STELMASIK – PSP Nr 4 w Żaganiu
w kategorii wywiedzione ze słowa :
1. Nikola GRZEGRZÓŁKA – PSP Nr 1 w Żaganiu
2. Aleksandra KOWALCZUK – PSP Nr 5 w Żaganiu
wyróżnienia:
1. Alicja KOMINEK – PSP Nr 3 w Żaganiu
2. Jagoda BŁAŻAŁEK – PSP Nr 2 w Żaganiu
W III grupie wiekowej ze zgłoszonych 3., a zaprezentowanych 2. podmiotów wykonawczych w kategorii – recytacja oraz 1. prezentacji w kategorii wywiedzione ze słowa, Jury postanowiło połączyć obie kategorie przyznała tytuł Laureata następującym wykonawcom:
1. Dominika MIĘTEK – PG Nr 1 w Żaganiu
2. Martyna DOBROWOLSKA – PG Nr 1 w Żaganiu
Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną za osobowość sceniczną całego konkursu – otrzymał ją-Marceli HASIEJ.
Dla wszystkich uczestników konkursu Centrum Kultury w Żaganiu przygotowało pamiątkowe dyplomy, a dla laureatów i wyróżnionych nagrody rzeczowe.
Jury oraz organizator składają podziękowania wszystkim opiekunom za przygotowanie uczestników . Laureaci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE w Szprotawie, który odbędzie się 6 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury. Życzymy powodzenia !