Nagrody Za Ozdoby Wielkanocne Rozdane !

Dzieci z miejskich szkół podstawowych oraz przedszkoli zrobiły przepiękne ozdoby wielkanocne, które można oglądać w holu Pałacu Książęcego. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Jury w składzie: Agnieszka Zychla – rzecznik magistratu, Skarletta Prejc – specjalistka do spraw kultury oraz edukator sztuki Gustaw Lis oceniło prace nadesłane na IX Wielkanocny Konkurs Plastyczny. W kategorii palma pierwsze miejsce ex aequo otrzymały PSP 2 i PSP 7 w Żaganiu. Wyróżniono Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żaganiu.

W kategorii jajko wielkanocne o ludowych motywach zdobniczych pierwsze miejsce zajęło Miejskie Przedszkole nr 2, drugie PSP 2, trzecie PSP 7. Wyróżniono Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

W kategorii kartka świąteczna pierwsze miejsce przyznano Natalii Błaszczak, uczennicy klasy I „B” w siódemce. Drugie otrzymało Miejskie Przedszkole nr 6, trzecie grupa „Sówki” z oddziału przedszkolnego przy PSP 5. Wyróżnienia indywidualne dostali: Pola Budziłło z MP 5, Natalia Adamczak i Tymoteusz Zwoliński, gr. 5-6 latków z MP 3. Nagrodę dodatkową za wykonanie makatki dla „Skrzatów” przyznano grupie 6-latków z MP 6.

Bardzo się cieszymy z nagród – zaznaczyła Elżbieta Skowrońska, nauczycielka z PSP 2, która przyszła na rozdanie nagród do Pałacu Książęcego wraz z grupą uczniów. – Nie wiemy, jak wysoka jest nasza palma, ale mierzyliśmy ją krokami, naliczyliśmy z osiem. Odpowiedni kij znaleźliśmy na terenie szkoły. Wzmocniłam tylko jego koniec.

W imieniu Centrum Kultury oraz uczestników konkursu serdeczne życzenia składa wszystkim Beata Tołpa, dyrektor CK.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska, Centrum Kultury

Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone w środę 28 marca w holu Pałacu Książęcego.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.