Sty
14
nie
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy @ Dziedziniec Pałacu Książęcego
Sty 14@15:00 – 20:10

14 stycznia (niedziela) od godz. 15:00 zapraszamy Państwa na Dziedziniec Pałacu Książęcego, gdzie zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN.

Program Imprezy:

15:00 Zumba z Krysią Traczewską
15:15 Występ Sekcji Wokalnej Centrum Kultury w Żaganiu
16:15 Pokaz Sekcji Tańca Centrum Kultury w Żaganiu
16:30 Koncert zespołu MINDFAK
17:20 Koncert zespołu INSTANT BLUES
18:10 Koncert zespołu FAYAH INNA DI NATION
19:00 Sarovia Art – Pokaz Ognia
19:10 Koncert Gwiazdy Wieczoru FOKUS (POKAHONTAZ)


Fokus1
20:00 Żagańskie Światełko Do Nieba – Pokaz Sztucznych Ogni

Ponadto:

– godz. 11:00 i godz. 13:00 Zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu  Z Przewodnikiem (ul. Lotników Alianckich 6)

– godz. 15:00 Biegam Bo Lubię – Trening (Podzamcze Pałacu Książęcego – Piotr  Kowalski)

– 15:30 WOPR Żagań (Dziedziniec Pałacu)

– godz. 16:00 i 17:30 Zwiedzanie Pałacu Książęcego Z Przewodnikiem (Zbiórka: Hol Pałacu)

WOSP-Żagań (Kopiowanie)

Sty
20
sob
5. Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – przesłuchania @ sala Familijna, Pałac Książęcy
Sty 20@09:30
5. Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Koncert Laureatów @ sala Familijna, Pałac Książęcy
Sty 20@18:00
Sty
21
nie
Bajka dla dzieci – Seans Na Dużym Ekranie @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Sty 21@12:50

(rezerwacje od 22.01 pod nr tel 068 477 64 78)

Lut
6
wt
Imieniny U Doroty @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Lut 6@18:00
Lut
8
czw
XXIII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej
Lut 8 – Lut 10 całodniowy

Już po raz dwudziesty trzeci w imieniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu zapraszamy młodych adeptów sztuki gry na fortepianie z całego kraju na Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej. Będzie się on odbywał w dniach 8 – 10 lutego br., a miejscem wszystkich jego wydarzeń będzie Sala Familijna Żagańskiego Pałacu Książęcego. Z przyjemnością informujemy, że XXIII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny – Stefańskiej został objęty honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Afisz_17.01.2018-page-001

Lut
12
pon
Zimowa Zabawa z Centrum Kultury @ Centrum Kultury w Żaganiu
Lut 12 – Lut 23 całodniowy
Lut
13
wt
Walentynki z Kinem Visa ! @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Lut 13 całodniowy

Profesjonalne Kino Objazdowe Visa, Pałac Książęcy i Centrum Kultury w Żaganiu z okazji zbliżających się Walentynek zapraszają na filmowe emocje. 13 lutego w sali Inter Pałacu obejrzymy największe kinowe polskie i światowe premiery tej zimy m.in; Pszczółka Maja, Cudowny Chłopak, Podatek Od Miłości, Plan B oraz najnowszą część Greya.

Filmowe emocje gwarantowane !

Szczegóły i rezerwacje biletów:
https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/206

ZAKUP i REZERWACJA BILETÓW:
KASA KINA czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

REZERWACJI BILETÓW można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych), w godz. 10:00 – 15:00. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

PRZEDSPRZEDAŻ ONLINE oraz wszystkie szczegóły na Kino.Visa.pl
Uwaga! Przy zakupie biletów online doliczana jest opłata transakcyjna w wysokości 1 zł brutto. Ceny biletów i zasady sprzedaży w kasie kina (w tym również poprzedzone telefoniczną rezerwacją) pozostają bez zmian. Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu naszej wizyty w danej miejscowości. Przedsprzedaż on line kończy się na 24h przed startem seansu.

Rezerwacje grupowe:
https://kino.visa.pl/kontakt

Szczegóły – ceny biletów i repertuar:
https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/206

 

Opisy filmów:

„Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska” godz.  10:00

Pszczółka Maja. Miodowe igrzyskaAnimowany, familijny, komedia 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00 od poniedziałku do piątku), czas trwania: 83 minuty,

zwiastun:

Opis:

Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi!

Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa

żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

 

„Cudowny chłopak” godz. 12:00

Cudowny chłopakFamilijny, dramat 2D DUBBING PL/ 2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: od 7 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00 od poniedziałku do piątku), czas trwania: 113 minut, zwiastun:

Opis:

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „Pokoju” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

 

„Podatek od miłości” godz. 15:00

POM plakat finalnyKomedia romantyczna PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 101 minut, zwiastun:

Opis:

PODATEK OD MIŁOŚCI – nowa produkcja kinowa TVN w kinach od 26 stycznia 2018 roku. Piosenka promująca film – Kayah i Grzegorz Hyży „Podatek od miłości”: https://youtu.be/8T8hI9nRZIM

Czasami tani podryw może naprawę drogo kosztować! Przekonają się o tym bohaterowie najnowszej produkcji kinowej TVN – „Podatek od miłości”. Debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych wystąpiła plejada znakomitych gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok. Film zapowiada również piosenka „Podatek od miłości” w wykonaniu Kayah i Grzegorza Hyżego. Utwór gwiazdorskiego duetu i teledysk do piosenki już odniósł wielki sukces – znalazł się na szczycie list przebojów czołowych stacji radiowych oraz telewizji muzycznych.

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

 

„Plan B” godz. 17:00

Plan BKomedia, dramat, romans, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 85 minut, zwiastun:

 

 

Opis:

Daria Zwiałow – „Jeszcze w zielone gramy” – piosenka promująca film – https://youtu.be/iM0vzbS7klg

„Plan B” to film o miłości – pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Film w reżyserii Kingi Dębskiej, autorki filmu „Moje córki krowy”, na podstawie scenariusza napisanego przez Karolinę Szablewską. W rolach głównych zobaczymy: Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę, Romę Gąsiorowską, Krzysztofa Stelmaszyka, Małgorzatę Gorol, Adama Cywkę i innych. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Wojciechowski.

ZOSTAŃ FANEM FILMU NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/filmPlanB/

„Nowe oblicze Greya” godz. 18:45 / 20:45


Nowe oblicze Greya - plakat

Melodramat, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 105 minut, zwiastun:

 

Opis:

Globalny fenomen powraca! Anastasia Steele i Christian Grey to dziś państwo Grey, ale nie spodziewajcie się sielanki… Pan Grey ma wielu wrogów.

Dwie pierwsze części filmu stały się międzynarodowym przebojem, bijąc rekordy popularności. Z Dakoty Johnson i Jamiego Dornana uczyniły gwiazdy pierwszej wielkości i najgorętsze nazwiska Hollywood. Przed nami ostatni rozdział tej historii.

„Nowe oblicze Greya” w kinach na Walentynki 2018.

 

 

Objazdowe_Kino_Visa_Banner_13_02

Lut
23
pt
Międzynarodowy Dzień Teatru – Warsztaty Dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
Lut 23@09:33 – 10:33
Mar
4
nie
Kino Pałac: Darmowe Seanse @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 4@14:00 – 18:00