Maj
2
wt
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej @ Urząd Miasta Żagań
Maj 2@10:30

02.05.2017 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  

 

10.30- zbiórka uczestników przy Urzędzie Miasta- plac Słowiański

10.45-10.55 – przemarsz ulicami: Bracką, Długą, Keplera, Pomorską na plac gen. Stanisława Maczka

11.00- uroczystość z udziałem władz miasta, dowódcy 11 LDKP, kompani honorowej  i Orkiestry Wojskowej z Żagania

 

flaga_polska

Maj
7
nie
Jarosław Nadrzycki & Joanna Zathey: Muzyczne Powroty @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Maj 7@17:00

Muzyczne Powroty: Koncert Jarosława Nadrzyckiego (skrzypce) i Joanny Zathey (fortepian)

7 maja (niedziela) o godz. 17:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego odbędzie się  niepowtarzalny koncert „Muzyczne Powroty” w wykonaniu Jarosława Nadrzyckiego (skrzypce) i Joanny Zathey (fortepian). Wstęp wolny – zapraszamy

Program koncertu:

Muzyczne powroty

 

Jarosław Nadrzycki – skrzypce

Joanna Zathey – fortepian

 

Program:

 

Johannes Brahms   Scherzo c-moll

Johannes Brahms    I Sonata na skrzypce i fortepian G – dur op.78

                                               Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato

Aram Chaczaturian     Chant – Poème op.19

Giuseppe Tartini/Fritz Kreisler  Sonata na skrzypce i fortepian g – moll „Z diabelskim trylem”

Marice Ravel  Tzigane

 

 

Jarosław Nadrzycki

Urodził się i rozpoczął edukację muzyczną w Żaganiu.  Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a także absolwentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Igora Petrushevskiego.

Jarosław Nadrzycki jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. w Erewaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. G. Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” , oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii. Był również  laureatem konkursu im. T. Vargi w Martigny (Szwajcaria), konkursu im. B. Brittena w Londynie i konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

W wieku 12 lat zadebiutował wykonując Fantazję „Carmen” P. Sarasatego z Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie.  Od wielu lat prowadzi bogate życie koncertowe jako solista i kameralista, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i Korei Południowej. W 2014 roku dołączył do cenionego od lat Meccore String Quartet, z którym koncertuje w renomowanych salach świata. W ostatnim czasie Jarosław Nadrzycki  wystąpił jako solista z takimi orkiestrami jak London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic OrchestraMDR Sinfonieorchester, Simon Bolivar Orchestra of Venezuela, Symphonisches Orchester Zürich, „Transylvania” State Philharmonic, George Enescu Philharmonic, State of Mexico Symphony Orchestra, Sinfonia Iuventus, State Youth Orchestra of Armenia oraz Orkiestra Kameralną PR „Amadeus”, u boku takich artystów jak: Maxim Vengerov, Krzysztof Penderecki, Kristjan Järvi, Giancarlo Guerrero, Paul Goodwin, Sergey Smbatyan, Agnieszka Duczmal, Tadeusz Wojciechowski, Horia Andreescu, Enrique Batiz, Massimiliano Caldi i Mark Fitz-Gerald. Koncertował w tak znamienitych salach, jak Cadogan Hall, St. John’s Smith Square, Menuhin Hall, czy Wigmore Hall w Londynie, Bozar w Brukseli,  Ateneum w Bukareszcie, Filharmonia im A. Chaczaturiana w Erewaniu, Wielka Sala Konserwatorium w St. Petersburgu i w Moskwie, Sala Filharmonii w Bratysławie oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie. Wystąpił również na Kremlu oraz w Ambasadach Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie i w Brukseli. Jego nagrania były transmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych w Europie m.in. Mezzo TV, BBC, TV ORF Austria, TV Montenegro, TVR Romania, TV Armenia. Od kilku lat współpracuje z pianistką Joanną Zathey, z którą  zainaugurował cykl koncertów pt. „Recitale Mistrzowskie” w nowej siedzibie NOSPR-u w Katowicach w roku oraz wystąpił m.in. podczas Ohrid Summer Festival w Macedonii.

Przez wiele lat był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał też stypendium  w ramach programu „Młoda Polska” i stypendium im. Maxa Rostala.   W 2001 roku został laureatem Nagrody im. ks. Piotra Wawrzyniaka w kategorii „Nadzieja Wielkopolski” oraz został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki dziennika Głos Wielkopolski w Poznaniu.

W 2011 roku dzięki staraniom Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego W Poznaniu, nakładem firmy fonograficznej DUX ukazała się płyta nagrana przez artystę wspólnie z pianistą Tadashi Imai z utworami Enescu, Prokofiewa, Tartiniego i Wieniawskiego, zyskując bardzo pochlebne recenzje m.in.  brytyjskiego magazynu The Strad.

Jarosław Nadrzycki współpracował m.in. z Northern Lights Music Festival (Minnesota, USA), Allegro Vivo( Austria) i Espressivo Summer Festival (Czarnogóra) gdzie prowadził kursy mistrzowskie.
W 2016 roku rozpoczął pracę na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

 

Joanna Zathey – Wójcińska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2005 roku ukończyła również podyplomowe studia w zakresie kameralistyki w klasie prof. Dory Schwarzberg w Accademia di Musica w Pinerolo (Włochy). W czerwcu 2015 uzyskała tytuł doktora sztuki.

Doskonaliła swoje umiejętności zarówno pianistyczne, jak i kameralne pod kierunkiem takich profesorów jak: Werner Bartschi, Bruno Canino, Nelson Goerner, Paul Gulda, Włodzimierz Obidowicz, Maria Szwajger-Kułakowska, Andrzej Tatarski, Pierre Amoyal, Ana Czumaczenko, Robert Kabara, Herman Krebbers, Roman Totenberg, Wen Sin Yang.

Jest laureatką wielu konkursów, w tym:

– I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w 2001 roku (kategoria: duet),

– III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Fridricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy) w 2003 roku (kategoria: trio),

– I nagroda oraz nagroda specjalna „Premio Mozart” na Narodowym Konkursie Wykonawczym w Riccione (Włochy) w 2004 roku (kategoria: zespół kameralny),

– I nagroda l’Unanimite na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym UFAM w Paryżu w 2005 roku (kategoria: zespół kameralny),

– I nagroda na III Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Dla Pedagogów Muzyki w Warszawie w 2015 roku (kategoria: kameralistyka).

Wraz z uczniami i studentami rokrocznie bierze udział w licznych konkursach skrzypcowych, na których otrzymała kilkadziesiąt dyplomów uznania za wyróżniający się akompaniament.

Jest akompaniatorem na letnich kursach mistrzowskich (Busko Zdrój, Łańcut, Puławy, Żychlin). Prowadzi także warsztaty fortepianowe (Żychlin). Również jako akompaniator wzięła udział w Sommerakademie w Schloss Heiligenberg w Niemczech (2015, 2016).

Koncertowała w Austrii, Czechach, Francji, Holandii, Islandii, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji oraz we Włoszech (m.in. w Instytutach Polskich w Paryżu i Wiedniu, Ambasadzie Polski w Pradze). Występowała również w Reykjaviku (Islandia) podczas „Dni Kultury Polskiej” (2006). Wraz z flecistkami Ewą Murawską oraz Ashildur Haraldsdottir nagrała płytę „Together in Music” z muzyką polską i islandzką (wyd. Acte Prealable 2008). Współpracuje z Jarosławem Nadrzyckim (skrzypce), z którym wystąpiła m. in. na międzynarodowym festiwalu Ohrid Summer Festival w Macedonii 2011 roku. W 2015 roku wspólnym recitalem zainaugurowali cykl koncertów pt. „Recitale Mistrzowskie” w nowej siedzibie NOSPR-u w Katowicach. Koncertuje regularnie z klarnecistą Kornelem Wolakiem (Polska/Kanada), z którym również współorganizuje warsztaty dla uczniów i nauczycieli klas klarnetu szkół muzycznych I i II stopnia. Prowadzi wykłady oraz warsztaty dla nauczycieli pianistów-kameralistów poświęcone zagadnieniom wykonawczym muzyki kameralnej. Zapraszana jest także jako juror do udziału w przesłuchaniach ogólnopolskich duetów fortepianowych, fortepianu solowego (organizowanych m. in. przez Centrum Edukacji Artystycznej), a także innych konkursów fortepianowych.

Była oficjalnym pianistą XIII Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (2006), na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Karol Szymanowski in memoriam w Toruniu (2007), na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (2014) oraz na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie (2015).

Pracuje jako pianistka-kameralistka w Katedrze Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz w OSM II st. im. J. Kaliszewskiej przy ZSM w Poznaniu (od 2014 roku jest nauczycielem dyplomowanym), współpracuje z klasami skrzypiec i klarnetu, a także prowadzi zespoły kameralne.

 

 

18010568_1140329286072627_8714099867882931180_n

18157262_1140329272739295_5809991692049608461_n

Program w większej rozdzielczości ( http://www113.zippyshare.com/v/CtGGInN6/file.html )

Zapisz

Maj
10
śr
VII Rajd Szlakiem Keplera 2017 pod hasłem „Na tropach dziewiątej planety” @ Przedzamcze Pałacu Książęcego
Maj 10 całodniowy

Wstęp

 

Hasłem przewodnim tegorocznego Rajdu Keplera jest jedno z największych odkryć człowieka XXI wieku. Oto po detronizacji Plutona z rangi planety do statusu planety karłowatej naukowcom udało się odkryć, że w Układzie Słonecznym musi istnieć dziewiąta planeta. To kolejny przykład potęgi narzędzia jakim jest matematyka. Po raz pierwszy w rękach astronoma, Johannesa Keplera, zmieniła ona astronomię na zawsze. Ta stała się pełnoprawną nauką ścisłą. Matematyczne ścieżki astronomii zaprowadziły nas do granic naszego systemu słonecznego byśmy poznali tam nowego członka naszej rodziny – planetę Niburu. Aby ją odkryć każdy może wziąć udział w jednym z licznych projektów poszukiwania 9 planety.

Przebiegiem przygotowanych przez nas imprez chcemy spopularyzować znajdujący się w mieście szlak Keplera, wiedzę historyczną oraz wiedzę nauk ścisłych wśród młodzieży naszych szkół.

Całość rajdu odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy wezmą udział w zawodach zorganizowanych na zasadzie podchodów. Przemierzając Szlak Keplera będą musieli rozwiązać szereg zadań, za które otrzymają punktu dające zespołom klasyfikacje i szansę na zwycięstwo. W drugim etapie wszyscy uczestnicy rajdu wezmą udział w zawodach szybowcowych, gdzie samodzielnie skonstruują szybowiec z wykorzystaniem techniki Origami. Szybowcem tym wezmą udział w zawodach lotu na odległość.

W konkurencjach uczestniczą zespoły składające się z czterech uczniów i jednego nauczyciela. Wszyscy oni uczestniczą w rozwiązywaniu zadań.

Rajd rozpoczyna się 10 maja 2017 roku o godzinie 9:00 przed Pałacem Książęcym w Żaganiu ul. Szprotawska 4. Zbiórka uczestników o godzinie 8:30 przed pałacem.

 

Regulamin Rajdu

 

 1. Postanowienia ogólne
  • Rajd Szlakiem Keplera organizuje się w celu upamiętnienia astronoma Johannesa Keplera, który w latach 1628-1630 mieszkał i pracował w Żaganiu.
  • Organizatorem rajdu jest Sekcja Astronomiczna Centrum Kultury w Żaganiu (zwanym dalej organizatorem).
  • Uczestnikami rajdu jest młodzież żagańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  • Uczestnictwo w rajdzie zgłasza się poprzez wpisanie na imienną listę każdego uczestnika.
  • Udział w rajdzie polega na pokonaniu trasy rajdu oraz wykonaniu zadań na punktach kontrolnych. Przewiduje się możliwość wprowadzenia zadań dodatkowych – np. w celu ustalenia punktacji końcowej w przypadku jednakowych wyników dwóch lub więcej zespołów.
 2. Uczestnicy rajdu
  • Uczestnikiem rajdu (zwanym dalej uczestnikiem) jest zespół reprezentujący wybraną szkołę z terenu Żagania składający się z uczniów tej szkoły.
  • Każdy zespół składa się czterech (4) uczniów oraz jednego (1) nauczyciela będącego jednocześnie członkiem zespołu oraz opiekunem grupy.
  • Uczestnicy otrzymują 1 arkusz punktacji, na którym jurorzy naniosą punktację za rozwiązanie zadań w rajdzie.
  • Uczestnicy rozwiązują zadania zlecone na punktach kontrolnych rajdu.
 3. Przebieg rajdu
  • Trasa rajdu
   • Rajd przebiega wzdłuż Szlaku Johannesa Keplera oznaczonego specjalnymi, jednakowymi tablicami informacyjnymi.
   • Szczegółowa trasa rajdu biegnie zgodnie z zaznaczonym kierunkiem na planie rajdu.
   • Stanowisk kontrolnych rajdu jest 5 (pięć) oraz Start – Meta.
   • Na trasie należy zachować szczególną ostrożność przy poruszaniu się po drogach publicznych. W czasie marszu obowiązują zasady określone w przepisach ruchu drogowego. Ponadto uczestnicy wykonują polecania wydane przez swojego opiekuna grupy.
  • Przebieg
   • Rajd zaczyna się przy wejściu głównym do Żagańskiego Pałacu Książęcego przy ul. Szprotawskiej 4.
   • Każdy startujący zespół otrzymuje na starcie Arkusz punktacji, z którym zgłasza się na punktach kontrolnych rajdu.
   • Grupy uczestników startują w odstępach co 25 minut.
   • Trasa rajdu pokonywana jest przez uczestników rajdu pieszo za wyjątkiem osób niepełnosprawnych, które do pokonania trasy mogą wykorzystać dostępne środki transportu.
   • Polecenie startu wydaje prowadzący Rajd.
   • Uczestnicy winni dotrzeć do każdego z pięciu punktów kontrolnych rajdu.
   • Po pokonaniu trasy uczestnicy wracają na Start, który jest jednocześnie Metą kończącą Rajd.
   • Oddają kartę uczestnictwa w rajdzie organizatorom rajdu po dotarciu do Mety, na podstawie której prowadzący rajd zlicza uzyskane punktu i w ten sposób określa końcową klasyfikację grup.
   • Na stanowiskach kontrolnych trasy (w rejonie tablicy Szlaku Keplera) uczestnicy rozpieczętowują kartę z zadaniem i wykonują wskazane w niej czynności.
   • Grupa wykonuje zadanie. Notuje na karcie zadania wynik. Kartę zadania należy zachować do oceny przez Jury na mecie Rajdu. Juror ocenia jakość wykonanego zadania i wystawia ocenę punktową według skali: zadanie wykonane – 1 pkt., zadanie nie wykonane – 0pkt.
   • Grypa otrzymuje również zadanie dodatkowe w postaci gry logicznej do rozwiązania w czasie oczekiwania na swój start lub po pokonaniu rajdu. Zadanie to jest punktowane oddzielnie a punkty doliczane są do ogólnej sumy punktów uzyskanych w czasie Rajdu.
   • Uzyskane punkty przez zespół startujący wpisywane są przez jurora na Arkusz punktacji.
   • Decyzja oceniająca jurora na mecie jest ostateczna.
 1. Punktacja
  • Na każdym punkcie kontrolnym uczestnicy wykonują zadania określone w karcie.
  • Za wykonanie zadania otrzymują 1
  • Za niewykonanie lub nie przystąpienie do wykonania zadania otrzymują 0
  • Na każdym punkcie kontrolnym są do wykonania trzy zadania konkursowe.
  • W sumie, za wykonanie zadań na pojedynczym punkcie kontrolnym rajdu uczestnicy mogą otrzymać maksymalnie 3 punkty.
  • Za każde poprawnie wykonane zadanie dodatkowe uczestnicy otrzymują 1 pkt. Maksymalnie za zadania dodatkowe uczestnicy mogą otrzymać 5 punktów (zadania alternatywne).
  • O pozycji w klasyfikacji końcowej decyduje suma uzyskanych punktów za wykonanie zadań na wszystkich sześciu punktach kontrolnych rajdu (oraz zadań dodatkowych – alternatywnie).
  • Zliczenia uzyskany punktów dokonuje prowadzący rajd.
  • Punkty za zadania dodatkowe wystawia prowadzący rajd na Mecie rajdu, oceniając kartę zadań dodatkowych.
  • W konkursie przyznaje się miejsca: pierwsze (I), drugie (II) i trzecie (III).
  • W wypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez dwa lub więcej zespołów, a punkty te decydują o zajęciu pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca przewiduję się dogrywkę na zasadzie quizu lub gry logicznej.
 2. Zawody szybowcowe
  • Warsztaty Origami
   • W ramach warsztatów uczestnicy poznają techniki wykonywania modeli z papieru.
   • Uczestnicy samodzielnie wykonają wybraną konstrukcję modelu samolotu szybowca i przygotują go do zawodów.
   • W tym czasie muszą zdecydować, który zawodnik i który model weźmie udział w zawodach szybowcowych
  • Zawody szybowcowe
   • W zawodach szybowcowych uczestniczy jeden zawodnik z jednym modelem papierowego szybowca.
   • Prowadzący zawody wskaże miejsce przeprowadzenia zawodów w zależności od panujących warników pogodowych i lokalizacyjnych.
   • Zawody polegają na rzuceniu szybowca w taki sposób by pokonał od w powietrzu jak największą odległość.
   • Pokonaną odległość mierzy się miarką metrową z dokładnością do 1 cm. Pomiaru dokonuje prowadzący zawody.
   • Wygrywa zawodnik, który uzyskał najdłuższy lot szybowcem.
  • Punktacja
   • Uzyskane punkty za zawody szybowcowe dodaje się do punktów zespołu uzyskanych za Rajd i zadania dodatkowe.
   • Za pierwsze (I) miejsce przyznaje się 3 pkt, za drugie (II) miejsce – 2 pkt, a za trzecie (III) miejsce – 1 pkt.
 1. Postanowienia końcowe
  • W czasie rajdu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego w czasie pokonywania trasy rajdu.
  • W czasie wykonywania zadań na stanowiskach kontrolnych rajdu nie powinno się korzystać z dodatkowych źródeł informacji takich jak Internet czy kontakt telefoniczny z innymi osobami nie będącymi członkami zespołu.
  • W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest orzeczenie przez prowadzącego rajd dyskwalifikacji zespołu. Za takie sytuacje uznane będzie: łamanie zasad fair play, zasad koleżeństwa, ogólnie pojętej uczciwości, łamania zasad regulaminu czy nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie rajdu.
  • mapka rajdu

   • sekcja-astronomiczna1

Zapisz

Maj
13
sob
Koncert na 100. Lecie Objawień Fatimskich @ Kościół pw. WNMP w Żaganiu
Maj 13@19:00
Maj
14
nie
XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL GITAROWY – Petrit Ceku (Chorwacja)
Maj 14@17:00

Petrit_02

plakat_2017_03_29

14.05.2017 roku

godz.17.00
Sala Familijna Pałacu Książęcego w Żaganiu
Recital gitarowy:
Petrit Ceku (Chorwacja) – gitara
wstęp wolny

Zapisz

Zapisz

Maj
15
pon
Filmowe premiery na dużym ekranie @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Maj 15 całodniowy

Po raz pierwszy w Żaganiu będziemy gościć PROFESJONALNE Kino Objazdowe OUTDOOR CINEMA

15.05.2017 r. – Pałac Książęcy – Sala Inter
Najlepsze filmowe nowości !!!

10:00 – Dzieciak rządzi
12:15 – Maria Skłodowska Curie
16:00 – Porady na Zdrady film
18:00 – Szybcy i Wściekli 8
20:40 – Obcy: Przymierze
ZAKUP i REZERWACJA BILETÓW:
KASA KINA czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

REZERWACJI BILETÓW można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku (z wyjątkie dni ustawowo wolnych), w godz. 10:00 – 15:00. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

PRZEDSPRZEDAŻ ONLINE oraz wszystkie szczegóły na Kino.Visa.pl
Uwaga! Od dnia 1 listopada, przy zakupie biletów online doliczana jest opłata transakcyjna w wysokości 1 zł brutto. Ceny biletów i zasady sprzedaży w kasie kina (w tym również poprzedzone telefoniczną rezerwacją) pozostają bez zmian. Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu naszej wizyty w danej miejscowości. Przedsprzedaż on line kończy się na 24h przed startem seansu.

PROMOCJA!
Realizujemy w naszym kinie nową, niesamowitą promocję.
Przy płatności kartą Visa (zarówno w przedsprzedaży on line, jak i w kasie kina) widzowie mają możliwość zakupu biletów normalnych z 50% zniżką. Mają też możliwość zajęcia miejsc w dwóch najlepszych rzędach oraz kupić zestawy promocyjne w barku kinowym również z 50% zniżką.
Bilety w przedsprzedaży sprzedawane są jedynie na seanse popołudniowe lub weekendowe w cenie biletów normalnych, czyli 18 zł (9 zł przy płatności kartą Visa) za film 3D lub 16 zł (8 zł przy płatności kartą Visa) za film 2D. Przedsprzedaż on line kończy się na 24h przed startem seansu.

Rezerwacje grupowe:
https://kino.visa.pl/kontakt

Szczegóły – ceny biletów i repartuar:
https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/75

„Szybcy i wściekli 8” ruszyli w Polskę z Objazdowym Kinem Visa !

Ostatnia przed wakacjami trasa Objazdowego Kina Visa odwiedzi kolejnych 30 miejscowości. Od 21 kwietnia do bieżącego repertuaru dołączyły premierowe tytuły: „Szybcy i wściekli 8” oraz animowana produkcja „Dzieciak rządzi”.

Mieszkańcy miast, w których nie ma kin, dzięki Objazdowemu Kinu Visa, zobaczą jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku „Szybcy i wściekli 8”. Ta kultowa superprodukcja powraca do kin w wielkim stylu – po pierwszym weekendzie może pochwalić się najlepszym globalnym otwarciem, z wynikiem ponad 500 mln dolarów, wyprzedzając „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, które do tej pory prowadziły w rankingu. W najnowszej części Vin Diesel (Dominic Toretto) pojawia się jako czarny charakter. Na ekranie towarzyszą mu Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez oraz Helen Mirren, Kurt Russell i Charlize Theron.

Propozycja dla całych rodzin to kolejna premierowa produkcja „Dzieciak rządzi”, legendarnej wytwórni DreamWorks („Shrek”, „Kung Fu Panda”, „Madagaskar”) – przezabawna historia, opowiedziana z perspektywy 7-letniego Tima, o tym, jak pojawienie się nowego dziecka wpływa na życie całej rodziny. Ta wyjątkowa animacja wyświetlana głównie w wersji 3D zachwyci wszystkich, niezależnie od wieku. W repertuarze Objazdowego Kina Visa, znajdą się również komedia romantyczna „Porady na zdrady” oraz film biograficzny „Maria Skłodowska – Curie”.

Kino objazdowe oferuje nie tylko najnowsze filmy, ale również wyjątkową promocję. Na miłośników filmu, którzy zapłacą kartą Visa, czeka specjalna 50% zniżka na bilety i zestawy w barku kinowym. Dodatkowo, użytkownicy kart Visa mają pierwszeństwo wejścia na seans oraz mogą zarezerwować miejsca w najlepszych rzędach, usytuowanych na środku sali kinowej. Ta wyjątkowa promocja obowiązuje codziennie, w każdej odwiedzanej przez Objazdowe Kino Visa lokalizacji.

Bilety dostępne są w kasach kina oraz w internetowej przedsprzedaży. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji, repertuaru i aktualna lista odwiedzanych miejscowości znajdują się na stronie: www.Kino.Visa.pl

Poczuj prawdziwą magię kina. Na filmowe emocje zaprasza Visa!

plakat kino (Kopiowanie)

15.05.2017, SALA INTER

GODZ. 10:00 DZIECIAK RZĄDZI

DzieciakRzadzi_B1

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać

12.15 MARIA SKŁODOWSKA – CURIE
MariaCurie_plakat_NET

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage.

„Maria Skłodowska-Curie” to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z pełnej emocji i zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. O której Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.

16:00 PORADY NA ZDRADY

Porady na zdrady_plakat net

Nowy film Ryszarda Zatorskiego twórcy komediowych hitów: „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!” oraz „Dzień dobry, kocham cię!”, które łącznie zgromadziły w polskich kinach ponad 5 milionów widzów! Produkcją „Porad na zdrady” zajęli się specjaliści od przebojów: „To nie tak jak myślisz, kotku” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych występują Magdalena Lamparska („Listy do M 2”, „Kochaj”) i Anna Dereszowska („Lejdis”, „Dzień dobry, kocham cię!”). Aktorkom partneruje duet równie dobrany: Mikołaj Roznerski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Kochaj”) i Krzysztof Czeczot („Pitbull. Nowe porządki”, „Singielka”). W pozostałych rolach zobaczymy Weronikę Rosati jako amatorkę seksownych Latynosów oraz Tomasza Karolaka jako króla poczytnych poradników na temat związków, rozwiązków i … wszystkiego innego.

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

18:00 SZYBCY I WŚCIEKLI 8

Szybcy i wściekli 8 - plakat

Szybcy i wściekli nie mają dość niezwykłych pościgów, adrenaliny i fenomenalnych zwrotów akcji. Wydaje się również, że nie wszystkie porachunki zostały wyrównane… Po gigantycznym sukcesie siódmej części, twórcy serii zdecydowali, że znów spotkamy się z naszymi ulubieńcami – rodziną Toretto i jej antagonistami.

Siódma część od początku planowana była jako początek nowej trylogii. Rzecz dziać się będzie w Nowym Jorku. W obsadzie, oprócz „starej gwardii”, zobaczymy ponownie Kurta Russella.

Vin Diesel: „Zrobimy najlepszy film, jaki możecie sobie w ogóle wyobrazić”.

20:40 OBCY: NOWE PRZYMIERZE

Alien_B1 Dante

Ridley Scott, legendarny twórca takich hitów jak „Łowcy androidów” i „Marsjanin”, powraca do świata science-fiction stworzonego w filmie „Obcy – 8 pasażer >Nostromo<„.

Jego najnowszy film „Obcy: Przymierze” to druga część nowej trylogii zapoczątkowanej przez „Prometeusza”. Statek osadniczy „Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy „Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

Maj
18
czw
Wojewódzkie eliminacje Konkursu Recytatorskiego Pro Arte @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Maj 18 całodniowy
Maj
20
sob
Noc Muzeów @ Muzeum Obozów Jenieckich
Maj 20@14:00 – 22:00

Zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Obozów Jenieckich w sobotę 20 maja 2017 roku..
W programie:
-bezpłatne zwiedzanie muzeum oraz wystaw muzealnych z przewodnikiem – godz. 14:00, 16:00, 18:00.
– nocne zwiedzanie muzeum oraz terenów poobozowych – godz. 20:00
*na wycieczkę zabieramy latarki i wygodne obuwie!

Zapraszamy!

The Long Night of Museums in P.O.W. Camps Museum Zagan on May 20th 2017!
Free guided tours of the museum at 2:00pm, 4:00pm, 6:00pm,
Night tour of the camp site – 8:00pm

18447478_1161086220663600_2024784029787033378_n

Maj
21
nie
Powiatowy Folk Festiwal @ Rynek Żagań
Maj 21@13:00 – 19:00
Projekcja bajki dla dzieci @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Maj 21@14:00