IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta

Już w niedzielę 1 października rusza czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy placu Klasztornym w Żaganiu.

Na festiwal zaprasza Daniel Marchewka, Burmistrz Miasta Żagań raz z księdzem kanonikiem Władysławem Tasiorem, proboszczem Parafii p.w. WNMP w Żaganiu. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest od początku, czyli od pierwszej edycji profesor Andrzej Chorosiński, organista, pedagog i kompozytor, który koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Nagrał też 20 płyt. Jego repertuar obejmuje głównie muzykę baroku, romantyzmu. Dyrektorem organizacyjnym Stanisław Piniuta, wieloletni dyrektor żagańskich szkół muzycznych i organizator muzycznych wydarzeń.

W Żaganiu zagrają prawdziwe, muzyczne sławy. Warto przeznaczyć na wydarzenia muzyczne październikowe, niedzielne wieczory. Koncerty będą się odbywały zawsze o godz. 19.00.

Niedziela 1 października, godz. 19.00 – zagra Lucas Chorosiński z Kanady (organy). Zaśpiewa Anna Janis z Włoch (sopran).

Niedziela 8 października, godz. 19.00 zagrają: Emanuel Bączkowski (organy) i Roman Gryń (trąbka).

Niedziela 15 października, godz. 19.00 koncert Wojciecha Mazura (organy), duet gitarowy Adam i Marek Mikulscy oraz Zespół Kameralny PSM I i II st. w Żaganiu.

Niedziela 22 października, godz. 19.00 zagra prof. Andrzej Chorosiński (organy) wraz z zespołem wokalnym The Sunday Singers.

(mt)

 

plakat (2)