Imieniny U Doroty – Koncert „Lawendowe Pola” Karoliny Tuz Z Zespołem

6 lutego, godz. 18.00 – Towarzystwo Przyjaciół Żagania, Centrum Kultury, Pałac Książęcy zapraszają na salę Kryształową Pałacu Książęcego na imieniny u księżnej Doroty. Wraz z nią imieniny będą obchodzić wszystkie, obecne Doroty. W programie m.in; informacje o księżnej oraz koncert pt. „Pola Lawendowe” Karoliny Tuz z zespołem w składzie Mateusz Pęciak – akordeon, Włodzimierz Tuz – flet, Janusz Lewandowski – kontrabas/gitara basowa, Edward Piniuta – perkusja. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Karolina Tuz jest wokalistką, pianistką i kompozytorką – absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. W 2009 r. nakładem
wydawnictwa Luna Music ukazała się debiutancka płyta „Pola lawendowe”. W tym samym roku Karolina z piosenką „Pola lawendowe” zwyciężyła w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę 2009”. Piosenki z płyty prezentowane były w rozgłośniach radiowych, a artystka koncertowała niemal w całym kraju. Zwieńczeniem trasy promującej album był koncert z zespołem w studiu „Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

O twórczości Karoliny Tuz Andrzej Winiszewski (dziennikarz muzyczny Radia Zachód) pisał następująco: ,,Muzyka Karoliny to połączenie wielu muzycznych gatunków i nastrojów. Choć przewaga tekstów poetyckich sugeruje także klimat utworów, to jednak nie brak tu doskonale brzmiących, rytmicznych, wręcz popowych piosenek (,,Podejdź bliżej”). Umiejętne stapianie ze sobą różnych stylistyk (poezja, blues, jazz) i współpraca z muzykami o różnorodnych gatunkowych zainteresowaniach, daje w efekcie muzykę o rozpoznawalnym, indywidualnym, autorskim brzmieniu.

Aktualnie Karolina wraca z nowymi piosenkami i przygotowuje materiał a kolejną płytę.

 

IMIENINY U DOROTY (Kopiowanie)