Wyniki: VIII Żagańska Kuźnia Talentów: Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki

W czwartek 8 marca w sali Inter Pałacu Książęcego odbyła się VIII edycja Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki, w ramach Żagańskiej Kuźni talentów.

Uczestnicy wystąpili w czterech grupach wiekowych. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi. Jako pierwsza zaczęła Magda Migoń. Zaśpiewała dwie piosenki „Unisono” i „Jestem jaka jestem”. Konkurencja była bardzo duża. Wśród wykonawców znalazły się uznane już talenty wokalne, jak na przykład Michał Kabaciński z PSP 3, który zaśpiewał m.in. „Jej portret” przepiękną, liryczną piosenkę Jonasza Kofty i Włodzimierza Nahornego, znaną z wykonania Bogusława Meca. Silną grupą wystąpiły wokalistki z Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji Nikola Grzegrzółka i Martyna Hawryluk. W grupie najstarszej znalazła się Marlena Sawicka z SOSW w Żaganiu, laureatka artystycznego stypendium marszałka woj. lubuskiego. Zaśpiewała m.in. „Ruchome piaski” z repertuaru zespołu Varius Manx. Jej konkurentką była Martyna Białko z LO w Żaganiu, doskonała wokalistka, zdobywczyni wielu nagród.

Jury w składzie: Justyna Bernat, znakomita wiolonczelistka i nauczycielka w żagańskich szkołach muzycznych, Piotr Rokitnicki, również muzyk i nauczyciel oraz Jacek Furdzyn, nauczyciel, wokalista i aranżer miało trudne zadanie. Ostatecznie jury postanowiło przyznać tytuł laureata następującym wykonawcom: w pierwszej grupie wiekowej Hani Krechowiec oraz wyróżnienie Hani Słowik. W drugiej grupie wiekowej tytuł laureata otrzymała Nikola Grzegrzółka, wyróżnienia Natalia Szostak i Martyna Hawryluk. W trzeciej grupie laureatem została Natalia Bielska, wyróżniono Paulinę Kasperowicz. W grupie najstarszej tytuł otrzymała Martyna Białko, zaś wyróżnienie Marlena Sawicka. Dla wszystkich uczestników konkursu Centrum Kultury w Żaganiu przygotowało pamiątkowe dyplomy, a dla laureatów i wyróżnionych nagrody rzeczowe.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

Poziom festiwalu był bardzo wyrównany.