Wspaniała zabawa podczas „Żagańskiej Majówki”

Majową zabawę w parku rozpoczęła zabawa z klaunami Ruphertem i Rico. Były wesołe piosenki, tańce i kolorowe konfetti. Gwiazdą wieczoru była Ruda z zespołem Red Lips. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami doskonale się bawiły podczas animacji z klaunami. Ruphert i Rico bawili się równie dobrze, a na swoim facebookowym profilu gorąco pozdrawiają Żagań oraz całą ekipę Centrum Kultury. – Bardzo się cieszę, że majówka jest w parku, w plenerze, w zieleni – powiedziała nam pani Genowefa. – Bardzo mi się podoba. – A ja wolałam imprezy na placu generała Maczka – stwierdziła jej koleżanka, pani Teresa. – Mam nadzieję, że po remoncie właśnie tam będą się odbywały Jarmarki Michała i inne uroczystości. Majówkowa scena stanęła nad kanałem Bobru, frontem do pałacu, a wystąpiło na niej wiele świetnych zespołów. Po klaunach do biesiady zaprosiła „Kapela z naszego miasteczka”, która kontynuuje 25-letnią działalność Śląskiej Kapeli Podwórkowej „Trzy Ofiary Drogi do Europy”. Po niej na scenie zaprezentowali się wokaliści z Centrum Kultury. Jako suport Red Lips energetyczny koncert dała żarska grupa „Aby do rana”, która zaśpiewała polskie i światowe covery. Red Lips z charyzmatyczną wokalistką Joanną „Rudą” Lazer zagrał swoje największe przeboje, między innymi „To Co Nam Było”. Wyjątkowo utalentowaną wokalistkę możemy oglądać m.in. w show telewizji Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek i Małgorzata Trzcionkowska, Centrum Kultury