Wernisaż wystawy „Wojcieszów 2018”

Piękne pejzaże wykonane głównie akrylami i akwarelami można oglądać na wystawie w poczekalni notariusza Pałacu Książęcego.

Wystawę poplenerową zorganizowali Gustaw Lis i Alicja Wolska, przedstawiciele żagańskiego środowiska twórczego.

Na ekspozycji można zobaczyć obrazy G. Lisa i A. Wolskiej, a także Haliny Skindzier i Krystyny Sułkowskiej z Lubska, Aldony Staroń z Jawora oraz Józefa Wierzbickiego z Żar.

Wernisaż we wtorek 6 listopada otworzyła Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury.

Prace są plonem sześciodniowego pleneru malarskiego w Wojcieszowie, w górach Kaczawskich. Bazą artystów była „Dziuśkowa Chatka”, czyli domek należący do żagańskich speleologów z klubu Bobry.

– Co roku spotykaliśmy się na plenerach w Iłowej – powiedział G. Lis. – Jednak w tym roku okazało się, że przestał istnieć hotel, w którym zawsze spaliśmy. Szukaliśmy innego miejsca i okazało się, że Wojcieszów stanowi idealny plener i bazę wypadową. Piękna przyroda, mnóstwo słońca, a po wyjściu z miasta słychać było nawet jelenie.

Na obrazach wykonanych różnymi technikami można zobaczyć między innymi malowniczy mostek, kościółek wśród pól, czy górskie krajobrazy. To artystyczne wrażenia utrwalone przez uczestników pleneru.

Tekst i foto Małgorzata Trzcionkowska

Wernisaż wystawy odbył się w poczekalni notariusza, we wtorek 6 listopada.