To był wesoły i barwny Żagański Dzień Dziecka

Miasteczko klaunów, strefa malucha, zdjęcia z Myszkami Miki i Minnie
– zabawy z animatorami to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych przez Centrum Kultury w niedzielę 3 czerwca dla wszystkich dzieci.

– Jest bardzo fajnie – powiedział nam 6-letni Oskar. – Najbardziej podobają mi się kule, w których można skakać w basenie z wodą. – Ja bardzo lubię zabawy w parku – dodał jego kolega Karol.

Patrycja Urszulak wybrała się na Dzień Dziecka z mamą Rozalią Masłowską, dwiema córeczkami: Amelią i Bianką oraz bratem, Szymonem Masłowskim, który stwierdził, że bardzo dobrze bawi się w parku. Cała rodzina cieszyła się imprezą dla dzieciaków.

– Pogoda dopisała, jest mnóstwo ludzi, bardzo fajna zabawa – podsumowała Anna Rejdaszko.

Każdy mógł pojeździć po parku specjalną ciuchcią i pobawić się z animatorami. Myszki Miki i Minie pozdrawiały dzieci, rozdawały balony i pozowały do zdjęć. Nad podzamczem fruwały kolorowe bańki mydlane.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Jan Mazur