“Robot najlepszy przyjaciel człowieka”

Gdy jesteśmy przytłoczeni codziennymi licznymi obowiązkami zapewne marzy nam się, by choć odrobinę ktoś od nas wziął tych obowiązków. Niestety wszyscy dokoła często maja ten sam problem. I tu właśnie znajduje się miejsce dla naszego najlepszego przyjaciela – Robota. Niestety nie jest to takie łatwe jak by się wydawało, no chyba, że ma się taki ukryty talent do konstruowania różnych robotów i …. Rozwija się go w Centrum Kultury w Sekcji Astronomicznej.

 

Tu kreatywność może dać sobie upust do woli. Wszystko za sprawą stworzonych idealnych warunków by takie pasje rozwijać. Wystarczy tylko mieć pomysł na konstruowanie przeróżnych praktycznych, ciekawych lub choćby po prostu dziwnych rzeczy a w czasie zajęć naszej sekcji marzenie się urzeczywistni.

 

Projekty naszego kolegi Mateusza to dobitny przykład jak można rozwinąć swoja kreatywność i pomysły przelać w rzeczywistość. Prezentowaną na animacji konstrukcja to nie jego pierwszy taki projekt. Była proteza ręki, maszyna pająk czy samochód ze skrzynią biegów sterowany droga radiową. Stworzone zaplecze w postaci stale rozwijanej platformy LEGO NXT oraz bardzie j złożone konstrukcje na bazie mikrokontrolerów czy prostych układów elektronicznych to tylko namiastka możliwości jakie stoją przez uczestnikami takich zajęć. Wszystko dla tego, że współczesny człowiek ma ogromne możliwości rozwoju jeśli tylko wszystko weźmie w swoje ręce i będzie ruszał głową. Być może uda się wtedy mu zrealizować odwieczne marzenie człowieka, o robocie, który będzie chodził za nas do pracy byśmy my mogli zajmować się przyjemniejszymi sprawami … np. odkrywaniem tajemnic natury Wszechświata.

 

Jak co tydzień zapraszamy na spotkania sekcji astronomicznej w każdą sobotę o 17:00.