Reggae Party w klubie Elektrownia 11.04.2014

ReggaeParty11.04

Reggae Party-11.04-piątek-MICHAJAH&POKUS/WZSP/soundsystemKlub Elektrownia

https://www.facebook.com/events/245516085636320/

START – 20:30

BILET – 5 PLN

Chłopaczki z Nowej Soli i Szprotawy. Oprócz obowiązkowego koncertu i bashmentu pod koniec imprezy pośpiewamy piosenki przy akompaniamencie gitary. Za sterami ubrany w czarną i tajemniczą czapajkę Karmel. Także będzie reggae, raggamuffin, ska, roots, rapsy!

# MICHAJAH

https://www.facebook.com/goodbwoy.michajah

Michajah, Michajasz właśc. Michał Sobociński. Urodzony 28 marca 1990 roku w Nowej Soli.

W roku 2006 współtworzył projekt Mentalna Siła (wówczas pod pseudonimem Strawberry Yogurt) z nowosolskim raperem Dejote. Obaj poznali się na początku liceum, konkretniej ujmując, na obozie integracyjnym. Tamże, po pierwszych rozmowach o muzyce, sposobie wyrażania swoich opinii i poglądów, postanowili dać upust potrzebie wyrażania wspomnianych i spisać pierwsze teksty projektu. Już po niedługim czasie, korzystając ze sprzętu i doświadczenia Dejote, zarejestrowali połowę materiału. Dla Michajasza był to pierwszy kontakt z mikrofonem. Od lat najmłodszych pisał teksty, a narastająca w nim chęć nagrywania w końcu odnalazła zwieńczenie. Jakiś czas później do tandemu dołączył Selecta Pes, zafascynowany muzyką reggae oraz kulturą Rastafari.

Końcem stycznia 2007 roku ukazała się debiutancka płyta „Koktajl Mentalnova”, będąca wynikiem wielkiej ekscytacji z możności tworzenia, niźli przemyślanej pracy. Mimo to skład koncertował w obrębie województwa lubuskiego.

W tym czasie Michajah zaznajomił się z innym nowosolskim raperem – WPS, który pałał chęcią tworzenia niedawno poznanej muzyki raggamuffin. Zaczęło się od spontanicznych nagrań aż w końcu 8 maja 2007 roku narodziła się Zjednoczona Fala Dźwięku. Był to czas, w którym Strawberry Yogurt zmienił swój pseudonim na Michajah, a WPS na BubbleMan. Już na początku dołączył Selecta Pes, zmieniając się w Raspberry Yogurta. Był to czas nawiązywania nowych znajomości i z tego też tytułu większej ilości koncertów. ZFD była bowiem jedyną ekipą w rejonie grającą w konwencji showcase. Jeszcze przed wakacjami kolektyw wydał mixtape „Nie szata zdobi człowieka”. Płyta została przyjęta pozytywnie przez stałe grono słuchaczy, jak i profesjonalistów. W tamtym czasie Michajah zaczął modulować głos uzyskując charakterystycznie brzmienie głosu.

Podczas koncertu w Żarach Michajah poznał Himaliona. Po wstępnych rozmowach panowie podjęli decyzje o utworzeniu całkiem nowego składu Method Massiv, w którego skład wchodzili: Himalion, Michajah, Ladybird oraz dwóch selektorów z zaprzyjaźnionego sound systemu Full Spotan Positive Sound – Jegomość i Fasol.

W przedzimie roku 2008 Michajah wydaje swoją pierwszą, solową EP o tytule „Ja jestem jak lew”.

Himalion i Michajah, jako duet, występowali coraz częściej głównie z ramienia wydawnictwa Stay True. Zagrali przed czołówką polskiej sceny rap oraz reggae.

W lipcu 2009 roku Michajah publikuje w internecie swoją pierwszą LP „Goodbwoy” będącą zwieńczeniem jego rocznej pracy.

Rok później światło dziennie ujrzała kolejna LP pod tytułem „Jest nas dwóch”

6 czerwca 2011 Michajah wydaje mixtape „Z Babilonu wieści”. Korzystając z własnych środków finansowych wypuszcza mały nakład. Dzięki temu płytę można nabyć w wersji fizycznej.

Jeszcze w tym samym roku, 17 października, nagrał EP „Żebrak z wielkim skarbem”.

Artysta nie stroni od tematów trudnych. W swych tekstach porusza problemy egzystencjalne, mówi wiele o człowieku i jego naturze, w sposób bezpośredni prawi o instytucjach kościelnych pozostając przy tym człowiekiem wielce wierzącym. Nie odrywa się także zabawnych historii, miłosnych wywodów i piosenek autobiograficznych.

Michajah w swoim dotychczasowej karierze grał lub supportował:

Bob One;
EastWestRockers;
Jr. Stress;
Marika;
Masala;
Ryal Sound;
Old Jamaican Sound System;
DJ War;
ZL Selecta;
Odkrywcy Nieodkrytych Lądów;
NoHands;
Silesian Sound;
3R Salam;
Natural Dread Killaz;
OSTR;
Molesta;
Rychu Peja;
TenTypMes;
Płomień 81;
madersky;
emdol.

# POKUS

https://www.facebook.com/PokusWZSP

# WZSP
https://www.facebook.com/WZSPARMIA