Powitanie Lata 2018 z Miejskimi Spółkami: 22 -23.06

W dniach 22 – 23 czerwca zapraszamy na huczne „Powitanie Lata 2018 z Miejskimi Spółkami”.
W ramach zakończenia Szkoły Talentów Centrum Kultury w Żaganiu 22 czerwca o godz. 16:30 w holu Administracyjnym Pałacu Książęcego odbędzie się otwarcie wystaw sekcji fotograficznej i plastycznej, następnie od godz. 17:00 na scenie (podzamcze pałacu) zaprezentują się  pozostałe sekcje CK. O godz. 19:00 znane przeboje zaśpiewa wokalistka Krystyna Maciejewicz -Traczewska. Przed gwiazdą wieczoru żagańską publiczność rozkołysze w rytmach reggae zespół Inna Fayah Di Nation.

O godz. 21:00 na scenie wystąpi znany wśród młodzieży raper „Solar”.

Poniżej prezentujemy ostatni przebój artysty, który na youtubie wyświetliło już prawie 6 mln osób.

Solar człowiek wielu talentów – raper, producent, realizator i spec od brzmienia, organizator, wydawca. Połowa rapera Solar/Białas, współautor płyt “Z ostatniej ławki”, “Stage Diving”, “#nowanormalność”, założyciel studia NOBOCOTO, mózg ekipy i wytwórni SB Maffija.

Po raz pierwszy w świecie hip-hopowym dał o sobie znać na bitwach freestylowych. Już w 2008 roku zajął trzecie miejsce na prestiżowej Wielkiej Bitwie Warszawskiej. W tym też okresie nawiązała się wieloletnia współpraca i przyjaźń z Białasem, której owocem jest ponad 10 wspólnych projektów, ekipa, wytwórnia i marka odzieżowa.

Pierwszy materiałem, który odbił się szerszym echem, była wydana w 2008 roku epka “Kwadrans EP” stworzona do spółki z lubelskim producentem SoulPetem. Rok później ukazały się mixtape’y “H8ME Vol. 3” i “Na Fali”, na których po raz pierwszy można było usłyszeć duet Solar/Białas, który jeszcze w tym samym roku mixtapem “Na Czczo” rozpoczął swój szlak bojowy, który doprowadził ich do złota za najnowszy album “#nowanormalność”. Od tej pory rok bez nowego materiału składu, który nieustępliwie szlifował swoje umiejętności w prowadzonym przez Solara NOBOCOTO, stał się ewenementem.

W 2010 roku ukazał się zrealizowany z MMX’em materiał “Nad Przepaścią”, który stanowił połowę podwójnego projektu Solar/Białas składającego się z dwóch solówek. Praca w studio nie ustawała nawet na moment, a efektem jest jedna z najdłuższych i najbardziej licznych serii mixtape’ów w polskim rapie. Składają się na nią m.in. “Burza po ciszy”, “Odliczanie mixtape”, “Z Oślej Ławki” czy “Iskry” i “Klik Klaki” – drugi z podwójnych, solowych projektów duetu. W roku 2011 ukazał się pierwszy pełnoprawny materiał zespołu, który zyskał mu rzesze nowych fanów, uważany dziś przez nich za klasyczny, krążek “Z Ostatniej Ławki”.

Rok 2013 to legalny debiut wydawniczy z materiałem “Stage Diving”, który ukazał się w Prosto Label. Na dobre zaczęła się również rozkręcać ekipa SB Maffija, w której zameldowali się m.in. Quebonafide, Żabson, Lanek, ADM, Beteo i inni. Niebawem Solar zaczął realizować jedno ze swoich największych marzeń – stworzenie własnej wytwórni, która już niebawem zaliczyła spektakularny legalny debiut dzięki platynie za “H8M4” Białasa. Na kontynuacje nie trzeba było długo czekać – kolejny materiał Solar/Białas “#nowanormalność” pokrył się złotem, a strzałem w dziesiątkę okazał się również pierwszy z nowych zawodników wytwórni – Bedoes.

Sobotę 23 czerwca rozpoczynamy aktywnie o godz. 11:00 – 1. Rodzinnym Biegiem z Dorotą
(zapisy na stronie supersport.com.pl/zapisy/1862-1-rodzinny-bieg-z-dorota ).
O godz. 16:30 atrakcje na scenie rozpoczną Soliści i Grupa Sceniczna „Husarze” z 11LDKPanc, następnie od godz. 17:30 najlepsze biesiadne widowisko w Polsce z grupą Jędrowski Show.

Mirek Jędrowski wraz ze swoim zespołem biesiadnym z Chorzowa jest obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat. Bez niego nie może odbyć się żadna biesiada śląska, karczma piwna czy też babski comber!Mirek jest głównym wokalistą oraz autorem tekstów i towarzyszy mu 6-osobowy zespół. Występy uatrakcyjnia swoim tańcem żona wokalisty – Bożena wraz z Jolą Krawczyk, ale nie tylko. Jarosław „Kwinto” Podchorski gra na trąbce i zabawia publiczność przerywnikami kabaretowymi wraz z Robertem Szafrańcem. Razem z Mirkiem śpiewa dziewczyna o anielskim głosie – Ewa Kapała, natomiast Stefan Ryłko grający na klawiszach jest kompozytorem i aranżerem większości utworów.

Kapela zagrała ponad 2000 koncertów, babskich combrów, biesiad czy też karczm piwnych w całej Polsce. Ma na swoim koncie 9 albumów, a każdy z nich osiągnął status Złotej Płyty. Wśród najpopularniejszych utworów tego zespołu śląskiego znajdują się m.in. Serca dwa, Ołpa na harleyu, Lato jest gorące, Żółto-niebieski Śląsk, Mamo Ty serce mi dosz czy Bądź jak ptak.Zespół biesiadny z Mirkiem Jędrowskim na czele to idealny przykład na to, że można robić to, co się kocha i doskonale się przy tym bawić. Członkowie zespołu śląskiego przyjaźnią się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym – są jak jedna wielka rodzina. Nie da się tego nie zauważyć podczas babskich combrów, karczm piwnych i innych wydarzeń z ich udziałem.

O Mirku można śmiało powiedzieć, że jest człowiekiem bez barier. Występuje na scenie mimo trudności z poruszaniem się. Nie każdy wie, że w wyniku choroby nowotworowej artysta został pozbawiony nogi od połowy uda. Mimo przeciwności losu Mirek tryska energią, a Jędrowski Show to potężna dawka humoru, zabawy, uśmiechu, dobrej muzyki, kolorowych strojów i niegasnącego optymizmu.

O godz. 22:00 festiwal wody i ognia –  obrzęd sobótki rozpocznie występ zespołu Górali Czadeckich. Od godz. 22:30 fajerwerkowe show na niebie zagwarantują następujące firmy.

– Awem Żary
– Abdac Świebodzice