Pomaganie jest dziecinnie proste – 27. Finał WOŚP

Ryszamy z programem   o godzinie 14.00, proponując projekcje bajek dla dzieci w sali Inter Pałacu Książęcego. Drugi seans rozpocznie się o godz. 16.00, a na oba obowiązuje rezerwacja telefoniczna (od poniedziałku 7 stycznia) –  068 477 64 78, ilość miejsc ograniczona. Scenę sztabu Centrum Kultury znajdziecie na dziedzińcu Pałacu Książęcego w godzinach 14:30 – 18:00. Na scenie odbędzie się pokaz taneczny Sekcji Tańca Centrum Kultury, występ Sekcji Wokalnej, Jazzowego Trio Staniszewski/Serafin/Moliński Trio, zespołu Dobre Piwo (hard rock), zespołu Kufajka rencisty (punk reggae). Nie zabraknie również licytacji WOŚP oraz możliwości zwiedzenia naszego pałacu z przewodnikiem – zapraszamy o godz. 14.00 i 16.00.

Zagrajmy wspólnie w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żaganiu!!!

Trio Jazzowe

Staniszewski/Serafin/Moliński Trio

Maksymilian Staniszewski – kontrabas/gitara basowa
Mateusz Serafin- gitara
Konrad Moliński- perkusja

Zespół tworzą muzycy z różnych regionów polski, których połączyły studia i miłość do muzyki jazzowej.
Trio zaprezentuje głównie standardy jazzowe w nowych aranżacjach.

* Maksymilian Staniszewski

-urodzony 03.04.1995 w Żarach
Uczęszczał do PSM I stopnia w Żarach w klasie fortepianu, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu
jazzowego, aktualnie kształci się na Uniwersytecie Zielonogórkskim w Instytucie Muzyki.
Multiinstrumentalista, na co dzień kontrabasista i basista. Były instruktor Żarskiego Domu Kultury,
aktualnie nauczyciel gitary basowej w prywatnej szkole muzycznej Brał udział w festiwalach muzycznych
takich jak Jazz Juniors czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej.
Kilkukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, muzyk sesyjny.
Koncertował w takich miastach jak m. in : Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Olsztyn, Berlin, Cottbus, Zielona Góra,
Bogatynia, Gorlitz

* Mateusz Serafin

Muzyką zainteresował się w wieku 13 lat i w tym też czasie rozpoczął naukę na gitarze elektrycznej u Adama Herbowskiego.
Od czego czasu nieprzerwanie rozwija swój warsztat i wiedzę. Grał w wielu zespołach i uczestniczył w projektach min.
Care Not, Muzyczni, Cherry Daiquiri. Koncertował przed Mr. Zoob, Radio Bagdad, Apostate,
Mela Koteluk oraz grał na festiwalach zajmując wysokie miejsca.

Jego ulubione style to przede wszystkim sytuacje bluesowo – jazzowe,
ale potrafi zagrać również z większym pazurem i odnajduje się też w innych stylach ( rock, pop).
Uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych z wybitnymi muzykami: Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Jacek Królik,
Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak. Posiada doświadczenie w pracy scenicznej i studyjnej.
Od 3 lat zajmuje się również edukacją młodych adeptów gitary.

Był wykładowcą na „ WarsztatachMuzycznych w Kołobrzegu”
Aktualnie studiuje jazz jak i pracuje jako nauczyciel gitary w szkole „MusicHome”.

Dyskografia:

XXV Zimowa Giełdy Piosenki – Cherry Daiquiri (festiwal w Opolu)

* Konrad Moliński

Aktywny muzyk zielonogórskiej sceny jazzowej. Aktualnie studiuje na wydziale jazzu uniwersytetu zielonogórskiego.
Zainteresowanie w muzyce jazzowej odnalazł poprzez zgłębianie korzeni muzyki rozrywkowej.
Muzyk inspiruje się nagraniami XX-wiecznych mistrzów hard bopu.

# Dobre Piwo – hard rock

Zespół muzyczny „DOBRE PIWO” powstał w roku 1991 roku . Początkowo zespół bazował i wzorował na utworach zespołu Dżem, stopniowo przekształcając się w Blues-Rockową formację grającą własne utwory.
W czasach 1991-1995 osiągnięciami muzycznymi były miedzy innymi :
” Śpiewać każdy może” – klub „U Jana” w Zielonej Górze I miejsce
„Przegląd Muzyczny” – „Estrada” w Zielonej Górze – I miejsce
„Przegląd zespołów muzycznych” w Międzyrzeczu – I miejsce
W rdzennym składzie zespołu grali:
Lucjan Harańczyk – gitara
Wijtek Wystop – perkusja
Jarosław Polański – gitara
Krzysztof Irysik – klawisze, Arkadiusz Ropella Bass
Wokalistami w zespole byli:
Fred Hambryszczak – wokal
Paweł Słowik – wokal
Paul Krips -gitara, wokal
Rafał Żurawiński – wokal
Ewelina Flinta – wokal
Basiści, którzy mieli możliwości pokazać się na scenie w barwach Dobrego Piwa to:
Mariusz Serbinowski -bass

Robert Szul – bass
Piotr Szwaja – bass
Owocami pracy zespołu jest ponad 30 autorskich utworów i dwie płyty, które zostały nagrane w zielonogórskim i poznańskim studiu.
Po owocnej 5 letniej karierze zespołu nastąpiła 15 letnia przerwa, która właśnie się zakończyła po udanym koncercie na Benefisie Kaśki Janiny Izdebskiej. Zespół został gorąco przyjęty przez publiczność i pod wpływem głosów postanowił reaktywować się. W zawrotnym tempie osiągnął dawny poziom, a nawet szuka nowych dróg rozwoju.
Rok 2012 nagranie kolejnej płyty „Chore zmysły”
Marzec 2013 – zawieszamy dzialalność .
Wrzesień 2013 po wielu zmianach zespół z pięcio osobowej kapeli odradza sie po raz kolejny tym razem jako trio .W kwietniu 2014 dołącza do zespołu nowy wokalista i gitarzysta Patryk Kubicki wnosząc ciekawy agresywny wokal ,który przyczynił się do nieco mocniejszego grania kapeli .
W 20018 roku nastąpiła kolejna zmiana personalna.
Po rozstaniu się z Patrykiem K.(wokal ,gitara )
Do zespołu dołączył Tomasz Antonik (Ancik) -(wokal,gitara)

w skład zespołu wchodzą
Perkusja Wojtek Wystop
Bass Arkadiusz Ropella
Gitara wokal Lucjan Harańczyk
Gitara wokal Tomasz Antonik (Ancik)

# Kufajka rencisty – punk reggae

Kufajka Rencisty to zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae.
Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej.
W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów
(Armia, Brygada Kryzys, Izrael) Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że koncerty to niezapomniane przeżycie
i konkretna dawka energii.

Członkowie zespołu :

Stachu-perkusja