Muzyczne Podróże: Koncert zespołu „NADIJA”

Pierwszy koncert w ramach „Muzycznych Podróży” odbędzie się na przedzamczu Pałacu Książęcego w najbliższą niedzielę 7 lipca 2019 r. o godz.18.00. Zapraszamy – wstęp wolny !!! Wystąpi zespół NADIJA – uczestnicy X Factor oraz Szalone Fabryki Polskiej Muzyki. Jedyny zespół który został zaproszony do zagrania koncertu w Polsce na trasie zespołu Haydamaky „Wolność dla Ukrainy”. Muzyka, którą prezentuje NADIJA, to mieszanka stylów muzycznych takich jak folk – rock – funk – ska orazreggae. Utwory zespołu łączą tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych, które każdy z muzyków reprezentuje. Teksty piosenek pisane są w języku łemkowskim, ukraińskim oraz polskim. Potrzeba tworzenia muzyki z domieszką folku wypływa z korzeni artystów, oraz przywiązania do tradycji. Mieszanka gustów muzycznych tworzy jedną energetyczną całość.

Płyty: Debiut (2012), KuLtural (2013), Bliżej (2017)