Koncert The Positive Trio przyciągnął miłośników gitar

W niedzielę 13 maja trudno było znaleźć miejsce na widowni w sali Familijnej Pałacu Książęcego. Koncert The Positive Trio przyciągnął rzeszę miłośników standardów jazzowych.

The Positive Trio wystąpiło w składzie: Aleksandra Lipińska – śpiew, Wojciech Lipiński – gitara i Andrzej Zielak – kontrabas.

Koncert zorganizowało Lubuskie Towarzystwo Gitarowe wspólnie z żagańskim Centrum Kultury, w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego. – Bardzo się cieszę, że w tak piękny i ciepły dzień znaleźliście państwo czas, aby posłuchać radosnej i energetycznej muzyki – powitała publiczność Beata Tołpa, dyrektor CK.

Muzycy zaprezentowali standardy jazzowe, ale także piosenki Wojciecha Młynarskiego, napisane dla zespołu Bem i Bem oraz do serialu telewizyjnego „Droga”. – Bardzo się cieszymy z możliwości grania dla świetnej publiczności w tak pięknym miejscu. – Zaznaczyła A. Lipińska.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Centrum Kultury

Podczas koncertu sala była wypełniona po brzegi.