Kwi
23
nie
Żagański Salon Filmowy @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Kwi 23@14:00
„Cena strachu” – Arkadiusz Pawełek w ramach „Spotkań z podróżnikami i ludźmi gór” @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Kwi 23@17:00
Kwi
25
wt
Wystawa EKO libris „Niebo królestwem ptaków’ @ Hol na parterze Pałacu Książęcego
Kwi 25@00:00
Piknik Ekologiczny z Klubem Gaja , UM, MPOiRD @ Przedzamcze Pałacu Książęcego
Kwi 25@10:00 – 14:00
Maj
1
pon
Majowy Festyn Rodzinny @ Przedzamcze Pałacu Książęcego
Maj 1@14:00 – 20:00

1 maja zapraszamy wszystkich lubiących zabawę na świeżym powietrzu na „Majowy Festyn Rodzinny”, który odbędzie się na Podzamczu Pałacu Książęcego.  W tym dniu nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Na scenie zaprezentują się wokalistki z sekcji wokalnej Szkoły Talentów Centrum Kultury w Żaganiu, Miejska Orkiestra Wojskowa z Iłowej, Szymon Rzeszowski oraz zespół Hormon. Na zakończenie festynu żagańską publiczność do dobrej zabawy w klimatach lat 70,80, 90 zaprosi grupa „AWIŃSKI SHOW” – grupa artystów: muzyków i tancerzy od lat działających na scenie rozrywkowej w kraju i za granicą. W skład zespołu wchodzą: wodzirej, DJ, wokalistka, wokalista oraz czterech animatorów i tancerzy. Śpiew na żywo, zawodowy taniec, kunszt aktorski, niesamowite stroje i humor na poziomie! Dajcie się porwać w muzyczną i taneczną podróż od  lat 60′ aż po współczesne !

Dla najmłodszych przygotowaliśmy spektakl teatralny o znanej „Pchle Szachrajce” oraz bajkową przygodę  na „Magicznej Wyspie”- miejsce wypełnione wyobraźnią i zabawą,w którym można spotkać smoki, przejrzeć się w czarodziejskim zwierciadle, odkryć baśniową ścieżkę, wpaść do balonowej zagrody, a na koniec zawitać do piernikowej chatki.

„Majówka z Księżną Dorotą”

1 maja zapraszamy również na bezpłatne zwiedzanie Pałacu Książęcego oraz Kościoła Św. Krzyża z przewodnikiem, które odbędzie się
godz. 11:30, 14:00, 17:00. Obowiązują zapisy, prosimy o odbieranie wejściówek w Centrum  Informacji Turystycznej, ul. Szprotawska 4 (Baszta), tel. 68 477 10 01

 

plakat1

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Maj
2
wt
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej @ Urząd Miasta Żagań
Maj 2@10:30

02.05.2017 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  

 

10.30- zbiórka uczestników przy Urzędzie Miasta- plac Słowiański

10.45-10.55 – przemarsz ulicami: Bracką, Długą, Keplera, Pomorską na plac gen. Stanisława Maczka

11.00- uroczystość z udziałem władz miasta, dowódcy 11 LDKP, kompani honorowej  i Orkiestry Wojskowej z Żagania

 

flaga_polska

Maj
7
nie
Jarosław Nadrzycki & Joanna Zathey: Muzyczne Powroty @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Maj 7@17:00

Muzyczne Powroty: Koncert Jarosława Nadrzyckiego (skrzypce) i Joanny Zathey (fortepian)

7 maja (niedziela) o godz. 17:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego odbędzie się  niepowtarzalny koncert „Muzyczne Powroty” w wykonaniu Jarosława Nadrzyckiego (skrzypce) i Joanny Zathey (fortepian). Wstęp wolny – zapraszamy

Program koncertu:

Muzyczne powroty

 

Jarosław Nadrzycki – skrzypce

Joanna Zathey – fortepian

 

Program:

 

Johannes Brahms   Scherzo c-moll

Johannes Brahms    I Sonata na skrzypce i fortepian G – dur op.78

                                               Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato

Aram Chaczaturian     Chant – Poème op.19

Giuseppe Tartini/Fritz Kreisler  Sonata na skrzypce i fortepian g – moll „Z diabelskim trylem”

Marice Ravel  Tzigane

 

 

Jarosław Nadrzycki

Urodził się i rozpoczął edukację muzyczną w Żaganiu.  Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a także absolwentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Igora Petrushevskiego.

Jarosław Nadrzycki jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. w Erewaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. G. Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” , oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii. Był również  laureatem konkursu im. T. Vargi w Martigny (Szwajcaria), konkursu im. B. Brittena w Londynie i konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

W wieku 12 lat zadebiutował wykonując Fantazję „Carmen” P. Sarasatego z Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie.  Od wielu lat prowadzi bogate życie koncertowe jako solista i kameralista, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i Korei Południowej. W 2014 roku dołączył do cenionego od lat Meccore String Quartet, z którym koncertuje w renomowanych salach świata. W ostatnim czasie Jarosław Nadrzycki  wystąpił jako solista z takimi orkiestrami jak London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic OrchestraMDR Sinfonieorchester, Simon Bolivar Orchestra of Venezuela, Symphonisches Orchester Zürich, „Transylvania” State Philharmonic, George Enescu Philharmonic, State of Mexico Symphony Orchestra, Sinfonia Iuventus, State Youth Orchestra of Armenia oraz Orkiestra Kameralną PR „Amadeus”, u boku takich artystów jak: Maxim Vengerov, Krzysztof Penderecki, Kristjan Järvi, Giancarlo Guerrero, Paul Goodwin, Sergey Smbatyan, Agnieszka Duczmal, Tadeusz Wojciechowski, Horia Andreescu, Enrique Batiz, Massimiliano Caldi i Mark Fitz-Gerald. Koncertował w tak znamienitych salach, jak Cadogan Hall, St. John’s Smith Square, Menuhin Hall, czy Wigmore Hall w Londynie, Bozar w Brukseli,  Ateneum w Bukareszcie, Filharmonia im A. Chaczaturiana w Erewaniu, Wielka Sala Konserwatorium w St. Petersburgu i w Moskwie, Sala Filharmonii w Bratysławie oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie. Wystąpił również na Kremlu oraz w Ambasadach Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie i w Brukseli. Jego nagrania były transmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych w Europie m.in. Mezzo TV, BBC, TV ORF Austria, TV Montenegro, TVR Romania, TV Armenia. Od kilku lat współpracuje z pianistką Joanną Zathey, z którą  zainaugurował cykl koncertów pt. „Recitale Mistrzowskie” w nowej siedzibie NOSPR-u w Katowicach w roku oraz wystąpił m.in. podczas Ohrid Summer Festival w Macedonii.

Przez wiele lat był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał też stypendium  w ramach programu „Młoda Polska” i stypendium im. Maxa Rostala.   W 2001 roku został laureatem Nagrody im. ks. Piotra Wawrzyniaka w kategorii „Nadzieja Wielkopolski” oraz został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki dziennika Głos Wielkopolski w Poznaniu.

W 2011 roku dzięki staraniom Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego W Poznaniu, nakładem firmy fonograficznej DUX ukazała się płyta nagrana przez artystę wspólnie z pianistą Tadashi Imai z utworami Enescu, Prokofiewa, Tartiniego i Wieniawskiego, zyskując bardzo pochlebne recenzje m.in.  brytyjskiego magazynu The Strad.

Jarosław Nadrzycki współpracował m.in. z Northern Lights Music Festival (Minnesota, USA), Allegro Vivo( Austria) i Espressivo Summer Festival (Czarnogóra) gdzie prowadził kursy mistrzowskie.
W 2016 roku rozpoczął pracę na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

 

Joanna Zathey – Wójcińska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2005 roku ukończyła również podyplomowe studia w zakresie kameralistyki w klasie prof. Dory Schwarzberg w Accademia di Musica w Pinerolo (Włochy). W czerwcu 2015 uzyskała tytuł doktora sztuki.

Doskonaliła swoje umiejętności zarówno pianistyczne, jak i kameralne pod kierunkiem takich profesorów jak: Werner Bartschi, Bruno Canino, Nelson Goerner, Paul Gulda, Włodzimierz Obidowicz, Maria Szwajger-Kułakowska, Andrzej Tatarski, Pierre Amoyal, Ana Czumaczenko, Robert Kabara, Herman Krebbers, Roman Totenberg, Wen Sin Yang.

Jest laureatką wielu konkursów, w tym:

– I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w 2001 roku (kategoria: duet),

– III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Fridricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy) w 2003 roku (kategoria: trio),

– I nagroda oraz nagroda specjalna „Premio Mozart” na Narodowym Konkursie Wykonawczym w Riccione (Włochy) w 2004 roku (kategoria: zespół kameralny),

– I nagroda l’Unanimite na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym UFAM w Paryżu w 2005 roku (kategoria: zespół kameralny),

– I nagroda na III Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Dla Pedagogów Muzyki w Warszawie w 2015 roku (kategoria: kameralistyka).

Wraz z uczniami i studentami rokrocznie bierze udział w licznych konkursach skrzypcowych, na których otrzymała kilkadziesiąt dyplomów uznania za wyróżniający się akompaniament.

Jest akompaniatorem na letnich kursach mistrzowskich (Busko Zdrój, Łańcut, Puławy, Żychlin). Prowadzi także warsztaty fortepianowe (Żychlin). Również jako akompaniator wzięła udział w Sommerakademie w Schloss Heiligenberg w Niemczech (2015, 2016).

Koncertowała w Austrii, Czechach, Francji, Holandii, Islandii, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji oraz we Włoszech (m.in. w Instytutach Polskich w Paryżu i Wiedniu, Ambasadzie Polski w Pradze). Występowała również w Reykjaviku (Islandia) podczas „Dni Kultury Polskiej” (2006). Wraz z flecistkami Ewą Murawską oraz Ashildur Haraldsdottir nagrała płytę „Together in Music” z muzyką polską i islandzką (wyd. Acte Prealable 2008). Współpracuje z Jarosławem Nadrzyckim (skrzypce), z którym wystąpiła m. in. na międzynarodowym festiwalu Ohrid Summer Festival w Macedonii 2011 roku. W 2015 roku wspólnym recitalem zainaugurowali cykl koncertów pt. „Recitale Mistrzowskie” w nowej siedzibie NOSPR-u w Katowicach. Koncertuje regularnie z klarnecistą Kornelem Wolakiem (Polska/Kanada), z którym również współorganizuje warsztaty dla uczniów i nauczycieli klas klarnetu szkół muzycznych I i II stopnia. Prowadzi wykłady oraz warsztaty dla nauczycieli pianistów-kameralistów poświęcone zagadnieniom wykonawczym muzyki kameralnej. Zapraszana jest także jako juror do udziału w przesłuchaniach ogólnopolskich duetów fortepianowych, fortepianu solowego (organizowanych m. in. przez Centrum Edukacji Artystycznej), a także innych konkursów fortepianowych.

Była oficjalnym pianistą XIII Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (2006), na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Karol Szymanowski in memoriam w Toruniu (2007), na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (2014) oraz na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie (2015).

Pracuje jako pianistka-kameralistka w Katedrze Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz w OSM II st. im. J. Kaliszewskiej przy ZSM w Poznaniu (od 2014 roku jest nauczycielem dyplomowanym), współpracuje z klasami skrzypiec i klarnetu, a także prowadzi zespoły kameralne.

 

 

18010568_1140329286072627_8714099867882931180_n

18157262_1140329272739295_5809991692049608461_n

Program w większej rozdzielczości ( http://www113.zippyshare.com/v/CtGGInN6/file.html )

Zapisz

Maj
10
śr
VII Rajd Szlakiem Keplera 2017 pod hasłem „Na tropach dziewiątej planety” @ Przedzamcze Pałacu Książęcego
Maj 10 całodniowy

Wstęp

 

Hasłem przewodnim tegorocznego Rajdu Keplera jest jedno z największych odkryć człowieka XXI wieku. Oto po detronizacji Plutona z rangi planety do statusu planety karłowatej naukowcom udało się odkryć, że w Układzie Słonecznym musi istnieć dziewiąta planeta. To kolejny przykład potęgi narzędzia jakim jest matematyka. Po raz pierwszy w rękach astronoma, Johannesa Keplera, zmieniła ona astronomię na zawsze. Ta stała się pełnoprawną nauką ścisłą. Matematyczne ścieżki astronomii zaprowadziły nas do granic naszego systemu słonecznego byśmy poznali tam nowego członka naszej rodziny – planetę Niburu. Aby ją odkryć każdy może wziąć udział w jednym z licznych projektów poszukiwania 9 planety.

Przebiegiem przygotowanych przez nas imprez chcemy spopularyzować znajdujący się w mieście szlak Keplera, wiedzę historyczną oraz wiedzę nauk ścisłych wśród młodzieży naszych szkół.

Całość rajdu odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy wezmą udział w zawodach zorganizowanych na zasadzie podchodów. Przemierzając Szlak Keplera będą musieli rozwiązać szereg zadań, za które otrzymają punktu dające zespołom klasyfikacje i szansę na zwycięstwo. W drugim etapie wszyscy uczestnicy rajdu wezmą udział w zawodach szybowcowych, gdzie samodzielnie skonstruują szybowiec z wykorzystaniem techniki Origami. Szybowcem tym wezmą udział w zawodach lotu na odległość.

W konkurencjach uczestniczą zespoły składające się z czterech uczniów i jednego nauczyciela. Wszyscy oni uczestniczą w rozwiązywaniu zadań.

Rajd rozpoczyna się 10 maja 2017 roku o godzinie 9:00 przed Pałacem Książęcym w Żaganiu ul. Szprotawska 4. Zbiórka uczestników o godzinie 8:30 przed pałacem.

 

Regulamin Rajdu

 

 1. Postanowienia ogólne
  • Rajd Szlakiem Keplera organizuje się w celu upamiętnienia astronoma Johannesa Keplera, który w latach 1628-1630 mieszkał i pracował w Żaganiu.
  • Organizatorem rajdu jest Sekcja Astronomiczna Centrum Kultury w Żaganiu (zwanym dalej organizatorem).
  • Uczestnikami rajdu jest młodzież żagańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  • Uczestnictwo w rajdzie zgłasza się poprzez wpisanie na imienną listę każdego uczestnika.
  • Udział w rajdzie polega na pokonaniu trasy rajdu oraz wykonaniu zadań na punktach kontrolnych. Przewiduje się możliwość wprowadzenia zadań dodatkowych – np. w celu ustalenia punktacji końcowej w przypadku jednakowych wyników dwóch lub więcej zespołów.
 2. Uczestnicy rajdu
  • Uczestnikiem rajdu (zwanym dalej uczestnikiem) jest zespół reprezentujący wybraną szkołę z terenu Żagania składający się z uczniów tej szkoły.
  • Każdy zespół składa się czterech (4) uczniów oraz jednego (1) nauczyciela będącego jednocześnie członkiem zespołu oraz opiekunem grupy.
  • Uczestnicy otrzymują 1 arkusz punktacji, na którym jurorzy naniosą punktację za rozwiązanie zadań w rajdzie.
  • Uczestnicy rozwiązują zadania zlecone na punktach kontrolnych rajdu.
 3. Przebieg rajdu
  • Trasa rajdu
   • Rajd przebiega wzdłuż Szlaku Johannesa Keplera oznaczonego specjalnymi, jednakowymi tablicami informacyjnymi.
   • Szczegółowa trasa rajdu biegnie zgodnie z zaznaczonym kierunkiem na planie rajdu.
   • Stanowisk kontrolnych rajdu jest 5 (pięć) oraz Start – Meta.
   • Na trasie należy zachować szczególną ostrożność przy poruszaniu się po drogach publicznych. W czasie marszu obowiązują zasady określone w przepisach ruchu drogowego. Ponadto uczestnicy wykonują polecania wydane przez swojego opiekuna grupy.
  • Przebieg
   • Rajd zaczyna się przy wejściu głównym do Żagańskiego Pałacu Książęcego przy ul. Szprotawskiej 4.
   • Każdy startujący zespół otrzymuje na starcie Arkusz punktacji, z którym zgłasza się na punktach kontrolnych rajdu.
   • Grupy uczestników startują w odstępach co 25 minut.
   • Trasa rajdu pokonywana jest przez uczestników rajdu pieszo za wyjątkiem osób niepełnosprawnych, które do pokonania trasy mogą wykorzystać dostępne środki transportu.
   • Polecenie startu wydaje prowadzący Rajd.
   • Uczestnicy winni dotrzeć do każdego z pięciu punktów kontrolnych rajdu.
   • Po pokonaniu trasy uczestnicy wracają na Start, który jest jednocześnie Metą kończącą Rajd.
   • Oddają kartę uczestnictwa w rajdzie organizatorom rajdu po dotarciu do Mety, na podstawie której prowadzący rajd zlicza uzyskane punktu i w ten sposób określa końcową klasyfikację grup.
   • Na stanowiskach kontrolnych trasy (w rejonie tablicy Szlaku Keplera) uczestnicy rozpieczętowują kartę z zadaniem i wykonują wskazane w niej czynności.
   • Grupa wykonuje zadanie. Notuje na karcie zadania wynik. Kartę zadania należy zachować do oceny przez Jury na mecie Rajdu. Juror ocenia jakość wykonanego zadania i wystawia ocenę punktową według skali: zadanie wykonane – 1 pkt., zadanie nie wykonane – 0pkt.
   • Grypa otrzymuje również zadanie dodatkowe w postaci gry logicznej do rozwiązania w czasie oczekiwania na swój start lub po pokonaniu rajdu. Zadanie to jest punktowane oddzielnie a punkty doliczane są do ogólnej sumy punktów uzyskanych w czasie Rajdu.
   • Uzyskane punkty przez zespół startujący wpisywane są przez jurora na Arkusz punktacji.
   • Decyzja oceniająca jurora na mecie jest ostateczna.
 1. Punktacja
  • Na każdym punkcie kontrolnym uczestnicy wykonują zadania określone w karcie.
  • Za wykonanie zadania otrzymują 1
  • Za niewykonanie lub nie przystąpienie do wykonania zadania otrzymują 0
  • Na każdym punkcie kontrolnym są do wykonania trzy zadania konkursowe.
  • W sumie, za wykonanie zadań na pojedynczym punkcie kontrolnym rajdu uczestnicy mogą otrzymać maksymalnie 3 punkty.
  • Za każde poprawnie wykonane zadanie dodatkowe uczestnicy otrzymują 1 pkt. Maksymalnie za zadania dodatkowe uczestnicy mogą otrzymać 5 punktów (zadania alternatywne).
  • O pozycji w klasyfikacji końcowej decyduje suma uzyskanych punktów za wykonanie zadań na wszystkich sześciu punktach kontrolnych rajdu (oraz zadań dodatkowych – alternatywnie).
  • Zliczenia uzyskany punktów dokonuje prowadzący rajd.
  • Punkty za zadania dodatkowe wystawia prowadzący rajd na Mecie rajdu, oceniając kartę zadań dodatkowych.
  • W konkursie przyznaje się miejsca: pierwsze (I), drugie (II) i trzecie (III).
  • W wypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez dwa lub więcej zespołów, a punkty te decydują o zajęciu pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca przewiduję się dogrywkę na zasadzie quizu lub gry logicznej.
 2. Zawody szybowcowe
  • Warsztaty Origami
   • W ramach warsztatów uczestnicy poznają techniki wykonywania modeli z papieru.
   • Uczestnicy samodzielnie wykonają wybraną konstrukcję modelu samolotu szybowca i przygotują go do zawodów.
   • W tym czasie muszą zdecydować, który zawodnik i który model weźmie udział w zawodach szybowcowych
  • Zawody szybowcowe
   • W zawodach szybowcowych uczestniczy jeden zawodnik z jednym modelem papierowego szybowca.
   • Prowadzący zawody wskaże miejsce przeprowadzenia zawodów w zależności od panujących warników pogodowych i lokalizacyjnych.
   • Zawody polegają na rzuceniu szybowca w taki sposób by pokonał od w powietrzu jak największą odległość.
   • Pokonaną odległość mierzy się miarką metrową z dokładnością do 1 cm. Pomiaru dokonuje prowadzący zawody.
   • Wygrywa zawodnik, który uzyskał najdłuższy lot szybowcem.
  • Punktacja
   • Uzyskane punkty za zawody szybowcowe dodaje się do punktów zespołu uzyskanych za Rajd i zadania dodatkowe.
   • Za pierwsze (I) miejsce przyznaje się 3 pkt, za drugie (II) miejsce – 2 pkt, a za trzecie (III) miejsce – 1 pkt.
 1. Postanowienia końcowe
  • W czasie rajdu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego w czasie pokonywania trasy rajdu.
  • W czasie wykonywania zadań na stanowiskach kontrolnych rajdu nie powinno się korzystać z dodatkowych źródeł informacji takich jak Internet czy kontakt telefoniczny z innymi osobami nie będącymi członkami zespołu.
  • W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest orzeczenie przez prowadzącego rajd dyskwalifikacji zespołu. Za takie sytuacje uznane będzie: łamanie zasad fair play, zasad koleżeństwa, ogólnie pojętej uczciwości, łamania zasad regulaminu czy nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie rajdu.
  • mapka rajdu

   • sekcja-astronomiczna1

Zapisz

Maj
13
sob
Koncert na 100. Lecie Objawień Fatimskich @ Kościół pw. WNMP w Żaganiu
Maj 13@19:00
Maj
14
nie
XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL GITAROWY – Petrit Ceku (Chorwacja)
Maj 14@17:00

Petrit_02

plakat_2017_03_29

14.05.2017 roku

godz.17.00
Sala Familijna Pałacu Książęcego w Żaganiu
Recital gitarowy:
Petrit Ceku (Chorwacja) – gitara
wstęp wolny

Zapisz

Zapisz