Lut
12
pon
Zimowa Zabawa z Centrum Kultury @ Centrum Kultury w Żaganiu
Lut 12 – Lut 23 całodniowy
Lut
23
pt
Międzynarodowy Dzień Teatru – Warsztaty Dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
Lut 23@09:33 – 10:33
Mar
4
nie
Kino Pałac: Darmowe Seanse @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 4@14:00 – 18:00
Mar
7
śr
„Jaka piękna jest operetka” – Teatr Muzyczny arte creatura @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Mar 7@19:00

„Jaka Piękna Jest Operetka” – 7.03.2018 ! Bilety dostępne od 15 stycznia !

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy koncert operetkowy pt. „Jaka piękna jest operetka” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego Arte Creatura, który odbędzie się 7 marca, godz. 19:00
w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu!  Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie i duety J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana i nie tylko…
Bilety w wyjątkowo niskiej cenie 20 zł/os. do nabycia od 15 stycznia w biurze Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4 pok. 164)

Kilka słów o teatrze:
Arte Creatura Teatr Muzyczny przedstawia widzom najbardziej znane spektakle operetkowe i operowe z repertuaru światowego. Teatr działa od 2005 roku i gromadzi coraz większą rzeszę odbiorców, zyskując ich uznanie wysokim poziomem artystycznym, bogatą scenografią i barwnymi kostiumami. Arte Creatura skupia znakomitych solistów śpiewaków z całej Polski oraz z zagranicy (Austria, Białoruś, Włochy), którzy są nagradzani na międzynarodowych konkursach wokalnych. Solistom towarzyszy kilkunastoosobowa orkiestra złożona z doświadczonych muzyków. Teatr gościł na wielu scenach muzycznych całej Polski (Dzierżoniów, Grudziądz, Kęty, Krosno, Tychy, Warszawa, Żory, Żywiec).
Teatr z sukcesem zrealizował już kilkanaście tytułów operetkowych i operowych i współpracował w ostatnich latach z uznanymi reżyserami (m.in. Maura Ippoliti z Włoch, Dariusz Taraszkiewicz, Dariusz Niebudek) i dyrygentami (m.in. Dorota Agnioletto z Austrii, Małgorzata Kaniowska, Jan Bogusław Bemben), stale rozwijając swój potencjał. Naszym konsultantem wokalnym jest znakomity włoski tenor Gioacchino Gitto. Ostatnie projekty „Kraina uśmiechu” F. Lehara, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Piraci z Penzance” W.S. Gilberta i A. Sullivana były wystawiane po kilkadziesiąt razy każdy. Teatr przedstawił spektakl pt. „Piraci z Penzance” jako pierwszy i jedyny w Polsce z własnym tłumaczeniem libretta. Spektakle były każdorazowo obejmowane patronatem medialnym przez TVP3 Katowice, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, a lokalne firmy wspierały nasze projekty (MaxCom, Tkaniny Zenitex, Leroy Merin, Canea, Stalco).
W ciągu ponad dziesięciu lat działalności powstał zgrany zespół pragnący stałego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, a także grupa osób tworzących scenografię, kostiumy, zajmująca się techniką sceny.
Zapraszamy!!!

 

PLAKATOPERETKS

Mar
8
czw
Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki w ramach VIII Żagańskiej Kuźni Talentów @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 8@09:00
Mar
11
nie
Kino Pałac: Darmowe Seanse @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 11@14:00 – 18:00
Mar
14
śr
Konkurs Recytatorski w ramach VIII Żagańskiej Kuźni Talentów @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 14@09:00
Mar
18
nie
Kino Pałac: Darmowe Seanse @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 18@14:00 – 18:00
Mar
25
nie
Kino Pałac: Darmowe Seanse @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Mar 25@14:00 – 18:00
Mar
26
pon
Otwarcie wystawy Grupy Artystycznej UTW „Wiosna, Ach To Ty” @ Poczekalnia Notariusza
Mar 26@17:00