Paź
16
pon
Żagański Tydzień Seniora @ Pałac Książęcy w Żaganiu
Paź 16 – Paź 21 całodniowy

b2 68x48 V2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Paź
18
śr
Warsztaty Jazzowe Dla Uczniów Szkół Średnich @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Paź 18@10:00
Paź
26
czw
Koncert „Pod Różą” ku pamięci zmarłym artystom z zespołu @ sala Familijna
Paź 26@17:00
Paź
27
pt
Nahorny Trio – 9 Zaduszki Jazzowe @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Paź 27@17:00

W piątek 27 października o godzinie 17.00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego zagoszczą Włodzimierz Nahorny, Mariusz Bogdanowicz i Piotr Biskupski, czyli trio jazzowe „Nahorny Trio”. Koncert odbędzie się w ramach 9 Lubuskich Zaduszek Jazzowych.

Muzyka wykonywana przez „Nahorny Trio” – działające od 1993 roku – to wspaniałe niepowtarzalne kompozycje lidera utrzymane w kanonie muzyki jazzowej – noszące romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Wiele utworów inspirowanych jest muzyką poważną polskich kompozytorów, jak np. Karola Szymanowskiego, czy Fryderyka Chopina. Trio wykonuje także specjalnie opracowane wersje instrumentalne przebojów Włodzimierza Nahornego, m.in. „Jej portret” i „Księżyc nad Kościeliskiem”.

Włodzimierz Nahorny – pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Sopocie. Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja. Jest osobowością niedefiniowalną. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od swojego debiutu wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą, wydał wiele płyt.

Mariusz Bogdanowicz – kontrabasista, kompozytor, pedagog, publicysta, producent i wydawca, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Piotr Biskupski – perkusista, członek zespołów wielu czołowych muzyków jazzowych, promotor jazzu i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, adiunkt w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Porusza się w obrębie gatunków: mainstream jazz, smooth jazz, modern jazz, muzyka popularna.

Bilety w cenie 50 zł (osoba) do nabycia na portalu abilet.pl oraz w biurze Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4 pok. 164 – Pałac)

https://abilet.pl/impreza/nahorny-trio-3996

 

 

 

Lis
10
pt
Koncert patriotyczny po góralsku… @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Lis 10@18:00
Lis
18
sob
Wieczór Keplera z Sekcją Astronomiczną @ Sala 041, Pałac Książęcy
Lis 18@17:00

Z okazji 387 rocznicy śmierci Johannesa Keplera, działająca w Żaganiu w Centrum Kultury, sekcja astronomiczna przygotowała dla mieszkańców „Wieczór Keplera”, który odbędzie się 18 listopada 2017r. o godzinie 17:00 w sali 061 Żagańskiego Pałacu Książęcego – sala zajęć sekcji. Z tej okazji pragniemy wszystkich nauczycieli i młodzież zaprosić na spotkanie w ramach, którego obędzie się krótka prelekcja o tematyce astronomicznej, pokaz działalności sekcji – konstrukcje robotów, projekty naukowe i edukacyjne z rożnych dziedzin nauk. Jeśli pogoda dopisze zaplanowane są pokazy nieba przez teleskop zwierciadlany o średnicy 250mm z terenu dziedzińca Pałacu w Żaganiu. Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia na Wieczorze Keplera !

wieczór Keplera

Lis
19
nie
Kino Dla Dzieci @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Lis 19@14:00

Rezerwacje od 13.11 pod nr tel 068 477 64 78 lub w biurze Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4, pok.164)

Gru
1
pt
Teatr Sensacji „Pół Na Pół” @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 1@19:00
Gru
6
śr
Spotkanie Z Mikołajem Dla Przedszkolaków @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 6@09:00
Gru
10
nie
Kino Dla Dzieci @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Gru 10@14:00

Bajka dla dzieci (rezerwacje od 4.12 pod nr 068 477 64 78)