Sty
14
nie
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy @ Dziedziniec Pałacu Książęcego
Sty 14@15:00 – 20:10

14 stycznia (niedziela) od godz. 15:00 zapraszamy Państwa na Dziedziniec Pałacu Książęcego, gdzie zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN.

Program Imprezy:

15:00 Zumba z Krysią Traczewską
15:15 Występ Sekcji Wokalnej Centrum Kultury w Żaganiu
16:15 Pokaz Sekcji Tańca Centrum Kultury w Żaganiu
16:30 Koncert zespołu MINDFAK
17:20 Koncert zespołu INSTANT BLUES
18:10 Koncert zespołu FAYAH INNA DI NATION
19:00 Sarovia Art – Pokaz Ognia
19:10 Koncert Gwiazdy Wieczoru FOKUS (POKAHONTAZ)


Fokus1
20:00 Żagańskie Światełko Do Nieba – Pokaz Sztucznych Ogni

Ponadto:

– godz. 11:00 i godz. 13:00 Zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu  Z Przewodnikiem (ul. Lotników Alianckich 6)

– godz. 15:00 Biegam Bo Lubię – Trening (Podzamcze Pałacu Książęcego – Piotr  Kowalski)

– 15:30 WOPR Żagań (Dziedziniec Pałacu)

– godz. 16:00 i 17:30 Zwiedzanie Pałacu Książęcego Z Przewodnikiem (Zbiórka: Hol Pałacu)

WOSP-Żagań (Kopiowanie)

Sty
20
sob
5. Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – przesłuchania @ sala Familijna, Pałac Książęcy
Sty 20@09:30
5. Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Koncert Laureatów @ sala Familijna, Pałac Książęcy
Sty 20@18:00
Sty
21
nie
Bajka dla dzieci – Seans Na Dużym Ekranie @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Sty 21@12:50

(rezerwacje od 22.01 pod nr tel 068 477 64 78)

Koncert kolęd dla rodziców, dziadków i przyjaciół sekcji wokalnej @ Sala 041, Pałac Książęcy
Sty 21@16:00
Lut
6
wt
Imieniny U Doroty @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Lut 6@18:00
Mar
7
śr
„Jaka piękna jest operetka” – Teatr Muzyczny arte creatura @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Mar 7@19:00

„Jaka Piękna Jest Operetka” – 7.03.2018 ! Bilety dostępne od 15 stycznia !

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy koncert operetkowy pt. „Jaka piękna jest operetka” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego Arte Creatura, który odbędzie się 7 marca, godz. 19:00
w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu!  Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie i duety J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana i nie tylko…
Bilety w wyjątkowo niskiej cenie 20 zł/os. do nabycia od 15 stycznia w biurze Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4 pok. 164)

Kilka słów o teatrze:
Arte Creatura Teatr Muzyczny przedstawia widzom najbardziej znane spektakle operetkowe i operowe z repertuaru światowego. Teatr działa od 2005 roku i gromadzi coraz większą rzeszę odbiorców, zyskując ich uznanie wysokim poziomem artystycznym, bogatą scenografią i barwnymi kostiumami. Arte Creatura skupia znakomitych solistów śpiewaków z całej Polski oraz z zagranicy (Austria, Białoruś, Włochy), którzy są nagradzani na międzynarodowych konkursach wokalnych. Solistom towarzyszy kilkunastoosobowa orkiestra złożona z doświadczonych muzyków. Teatr gościł na wielu scenach muzycznych całej Polski (Dzierżoniów, Grudziądz, Kęty, Krosno, Tychy, Warszawa, Żory, Żywiec).
Teatr z sukcesem zrealizował już kilkanaście tytułów operetkowych i operowych i współpracował w ostatnich latach z uznanymi reżyserami (m.in. Maura Ippoliti z Włoch, Dariusz Taraszkiewicz, Dariusz Niebudek) i dyrygentami (m.in. Dorota Agnioletto z Austrii, Małgorzata Kaniowska, Jan Bogusław Bemben), stale rozwijając swój potencjał. Naszym konsultantem wokalnym jest znakomity włoski tenor Gioacchino Gitto. Ostatnie projekty „Kraina uśmiechu” F. Lehara, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Piraci z Penzance” W.S. Gilberta i A. Sullivana były wystawiane po kilkadziesiąt razy każdy. Teatr przedstawił spektakl pt. „Piraci z Penzance” jako pierwszy i jedyny w Polsce z własnym tłumaczeniem libretta. Spektakle były każdorazowo obejmowane patronatem medialnym przez TVP3 Katowice, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, a lokalne firmy wspierały nasze projekty (MaxCom, Tkaniny Zenitex, Leroy Merin, Canea, Stalco).
W ciągu ponad dziesięciu lat działalności powstał zgrany zespół pragnący stałego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, a także grupa osób tworzących scenografię, kostiumy, zajmująca się techniką sceny.
Zapraszamy!!!

 

PLAKATOPERETKS