Lis
10
pt
Koncert patriotyczny po góralsku… @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Lis 10@18:00
Lis
18
sob
Wieczór Keplera z Sekcją Astronomiczną @ Sala 041, Pałac Książęcy
Lis 18@17:00

Z okazji 387 rocznicy śmierci Johannesa Keplera, działająca w Żaganiu w Centrum Kultury, sekcja astronomiczna przygotowała dla mieszkańców „Wieczór Keplera”, który odbędzie się 18 listopada 2017r. o godzinie 17:00 w sali 061 Żagańskiego Pałacu Książęcego – sala zajęć sekcji. Z tej okazji pragniemy wszystkich nauczycieli i młodzież zaprosić na spotkanie w ramach, którego obędzie się krótka prelekcja o tematyce astronomicznej, pokaz działalności sekcji – konstrukcje robotów, projekty naukowe i edukacyjne z rożnych dziedzin nauk. Jeśli pogoda dopisze zaplanowane są pokazy nieba przez teleskop zwierciadlany o średnicy 250mm z terenu dziedzińca Pałacu w Żaganiu. Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia na Wieczorze Keplera !

wieczór Keplera

Lis
19
nie
Kino Dla Dzieci @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Lis 19@14:00

Rezerwacje od 13.11 pod nr tel 068 477 64 78 lub w biurze Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4, pok.164)

Gru
1
pt
Teatr Sensacji „Pół Na Pół” @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 1@19:00
Gru
6
śr
Spotkanie Z Mikołajem Dla Przedszkolaków @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 6@09:00
Gru
10
nie
Kino Dla Dzieci @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Gru 10@14:00

Bajka dla dzieci (rezerwacje od 4.12 pod nr 068 477 64 78)

Spotkanie z Podróżnikami i Ludźmi Gór: „Wszystkie ziarna piasku” – Sahara Zachodnia – Bartek Sabela @ Sala Inter, Pałac Książęcy
Gru 10@17:00
Spotkanie z Podróżnikami i Ludźmi Gór: „Wszystkie ziarna piasku” – Sahara Zachodnia – Bartek Sabela @ Sala Inter, Pałac Książęcy | Żagań | lubuskie | Polska

Zapraszamy w niedzielę, 10 grudnia o godz. 17:00 na pokaz slajdów:
“Wszystkie ziarna piasku. Sahara Zachodnia” autorstwa Bartka Sabeli.
Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Spotkania z Podróżnikami i Ludźmi Gór”,
Sala Inter, Pałac Książęcy w Żaganiu – wstęp wolny

“Wszystkie Ziarna Piasku” to podróż na teren Sahary Zachodniej – ostatniej afrykańskiej kolonii. To podróż do nieistniejącego kraju – Saharyjskiej Arabskiej Republiki Demokratycznej – zawieszonego w niebycie pośród otchłani saharyjskiej hammady. To spotkanie z ludźmi Sahrawi, mieszkającymi od 40 lat w obozach uchodźców oraz ich rodzinami żyjącymi pod brutalną okupacją sąsiedniego kraju. To historia zapomnianej wojny oraz największego na świecie muru oddzielającego dwa narody. To opowieść o miejscu gdzie słowo ‘tymczasowy’ nabiera przerażającego wymiaru.
Gdy Bartek Sabela jechał do El Aaiún, stolicy okupowanej Sahary Zachodniej, instrukcja, którą otrzymał od saharyjskich aktywistów, brzmiała: „Nie rozmawiaj z nikim dłużej niż czterdzieści sekund, nigdy nie podawaj żadnych szczegółów, miejsc, nazwisk”. Musiał kłamać, by przedostać się przez granicę, a ukrywając się przed policją, obserwował, jak wygląda życie w okupowanym mieście. Pojechał również na drugą stronę muru, na Terytoria Wyzwolone kontrolowane przez partyzantów walczącego o niepodległość POLISARIO. I do Algierii, gdzie przez wiele tygodni mieszkał w obozach dla saharyjskich uchodźców – jedynym w swym rodzaju w pełni zorganizowanym państwie na wygnaniu.

Bartek Sabela (ur. 1982) – zawodowo architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką “Może (morze) wróci”. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Obecnie związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka “Wszystkie Ziarna Piasku”. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015. Obecnie Bartek pracuje nad kolejnym reportażem o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu. Regularnie współpracuje z Kontynentami, publikował także w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.

Gru
13
śr
IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy
Gru 13@09:00
IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych @ Sala Kryształowa, Pałac Książęcy | Żagań | lubuskie | Polska

13 grudnia o godz. 9:00 w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbędzie się IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych
w ramach VIII Żagańskiej Kuźni Talentów.Zapraszamy – wstęp wolny. Podczas spotkania zaprezentuje się 9 grup z żagańskich przedszkoli oraz szkół.Spotkania są okazją do prezentacji różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia. Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno – wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.

1/ Spektakl jasełkowy: „Bajkowe jasełka”

6-latki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu /30 min.

2/ Spektakl jasełkowy: „Nie tylko w Betlejem”

6-latki Misia Uszatka z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Żaganiu / 15 min.

3/ Spektakl jasełkowy: „Boże Narodzenie mimo wszystko”

„Mali Kolędnicy” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu /30 min.

4/ Spektaklu: „Bajeczne narodzenie” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Żaganiu /20 min.

5/ Spektakl jasełkowy: „Bóg się rodzi” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu /30 min.

6/ Spektakl: „Jasełka Bożonarodzeniowe” „Słoneczka” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Żaganiu /20 min.

7/ Spektakl pantomimy: „Cicha Noc”

„Trele – Morele” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu /20 min.

8/ Spektakl teatralny: „Próba”

„Skrzydlate Anioły” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu/ 15 min.

9/Spektakl jasełkowy: „Bóg się rodzi”

„Trójeczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu/ 30 min.

Gru
16
sob
Jarmark Bożonarodzeniowy @ Pl. Słowiański
Gru 16@10:00 – 18:00
Gru
17
nie
Jarmark Bożonarodzeniowy @ Pl. Słowiański
Gru 17@10:00 – 18:00