IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych Za Nami !

Dziewięć grup jasełkowych z miejskich przedszkoli i szkół podstawowych wystąpiło podczas IX Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych, w ramach VIII Żagańskiej Kuźni Talentów. Poziom zaprezentowanych przedstawień był bardzo wysoki.

 

W jury konkursu zasiedli: Anna Szczepaniak, która przysłuchiwała się szczególnie wokalnej i muzycznej oprawie spektakli, Krzysztof Franieczek – żagański aktor po łódzkiej filmówce, który na swoim koncie ma wiele ról filmowych. Między innym w serialach „Diagnoza”, „Belfer”, „Wojenne dziewczyny” i wielu innych oraz Małgorzata Moskwa instruktor z Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji. Po wysłuchaniu dziewięciu prezentacji jury obradowało ponad 40 minut. – Jestem zachwycony tym, że mogłem spędzić z wami czas i oglądać wasze przedstawienia – powiedział K. Franieczek. – Widziałem waszą radość z występowania i śpiewania kolęd z całego serca, w związku z tym nie potrafiłem ocenić i wybrać, kto był najlepszy.

– Doskonale radziliście sobie wokalnie na scenie – podkreśliła A. Szczepaniak. – Życzę wam w przyszłości, żebyście nie korzystali z playbacków, bo to nie jest potrzebne.

M. Moskwa mówiła, że poziom był bardzo wyrównany, a o przyznaniu tytułów laureatów zadecydowały dosłownie milimetry.

– Każdy został wyróżniony i jest zwycięzcą – poinformowała małych aktorów Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury. – Wśród najmłodszych tytuł laureata otrzymała grupa sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 5 za przedstawienie „Nie tylko w Betlejem”.

Wszyscy aktorzy ze szkół podstawowych również otrzymali wyróżnienia. Tytuły laureata przypadły grupie integracyjnej z PSP 5 pod wodzą siostry Marty, za spektakl „Bóg się rodzi”. Drugim tytułem laureata został nagrodzony zespół pantomimy: „Cicha Noc” „Trele – Morele” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Przedstawienie bez słów szczególnie zachwyciło K. Franieczka. Nagrodzone zostały również „Skrzydlate Anioły” z PSP 7 z oddziałami gimnazjalnymi.

– Wszystkie grupy, nie tylko laureaci mogą się zgłosić do powiatowego przeglądu grup kolędniczych i jasełkowych, który odbędzie się w Iłowej – zachęcała B. Tołpa.

Wyróżnienia otrzymali: spektakl jasełkowy: „Bajkowe jasełka” 6-latki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu, „Boże Narodzenie mimo wszystko” „Mali Kolędnicy” z PSP 2, „Bajeczne narodzenie” PSP 7, „Jasełka Bożonarodzeniowe” „Słoneczka” z Miejskiego Przedszkola nr 6, „Bóg się rodzi” „Trójeczki” z PSP 3.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

Więcej zdjęć pod linkiem:
galeria foto Adam Żyworonek