Dołącz do nas!

WYDARZENIA

Z nami nic Cię nie ominie!

Jarmark Bożonarodzeniowy

– Pomysł na miejskie spotkania wigilijne pod chmurką to strzał w dziesiątkę – powiedziała nam Barbara Zomer. – Przychodzę na nie co roku. Ludzie mogą wyjść ze swoich domów i wspólnie spędzić czas. Na chwilę wyłączyć się z codziennych zajęć.

Dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy zaczął się w sobotę 16 grudnia na placu Słowiańskim, a zakończył się w niedzielę, po Miejskiej Wigilii. Na stoiskach handlowych można było kupić wędzone ryby, góralskie sery, świąteczne ozdoby i wiele innych, ciekawych rzeczy. Stoisko z kiermaszem na rzecz leczenia Alicji Wolanin z Żagania wystawiła Kinga Drewicz. Nie zabrakło też rodziców i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, zbierających m. in. na wakacje dla dzieciaków. – Mamy pyszne ciasta – zachęcała Klaudia Salamon. Mimo chłodu dobry humor nie opuszczał ani sprzedających, ani kupujących. W sobotę na scenie występowali wokaliści z sekcji Centrum kultury, prowadzonej przez Maję Ziobrowską, w niedzielę zaśpiewali i zagrali członkowie zespołu Bayer, w strojach Mikołaja, zaś podczas wigilii towarzyszyły nam kolędy w wykonaniu uczniów PSP 1 oraz jasełka gimnazjalistów z PSP 7.

Burmistrz Daniel Marchewka zażartował ze sceny, że wbrew pogłoskom Mikołaj w Żaganiu nie został aresztowany i z pewnością odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci.

Nie zabrakło też żołnierzy amerykańskich, którzy świętowali wraz z nami. Dowódcę 2 ABCT, czyli Sztyletowej Brygady, pułkownika Davida W. Gardnera reprezentował major Andrew Eagen.

Były tradycyjne, wigilijne potrawy, wspólne dzielenie się opłatkiem, a także żagańskie bombki, rozdawane przez burmistrza D. Marchewkę, dyrektora Zbigniewa Białkowskiego i przewodniczącą rady Wandę Winczaruk. Życzeniami i dobrym słowem dzielili się również księża: dziekan Jarosław Stoś, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny „Na górce” i ksiądz kanonik Władysław Tasior, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy pl. Klasztornym.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.

 

WYDARZENIA