Dołącz do nas!

WYDARZENIA

Z nami nic Cię nie ominie!

Piotr Polk i Piotr Szwedes wystąpili w spektaklu „Pół Na Pół”

W piątkowy wieczór 1 grudnia w sali Kryształowej Pałacu Książęcego odbył się spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka.

To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Właściwie „Matka jest tylko jedna, to czasem o jedną za dużo” – Robert i Dominik zupełnie serio rozważają na ten temat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka.

Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki i spadek po staruszce, który wypadałoby przecież podzielić sprawiedliwie „pół na pół”. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny.

Błyskotliwe i zabawne dialogi, nieprzewidywalne zwroty akcji,wyraziście nakreślone postacie, piętrowe kłamstwa, świetna gra aktorska i niezwykła scenografia sprawiły, że publiczność dała się porwać w ich teatralny świat, czego dowodem były owacje na stojąco.

Tego wieczoru sala Kryształowa tętniła dawką dobrego humoru, kto nie miał okazji tego zobaczyć niech żałuje.

Foto: W. Bochoń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYDARZENIA