Artur Gotz – koncert z okazji Dnia Matki

Piosenek z Kabaretu Starszych Panów, tekstów Agnieszki Chrzanowskiej i Marka Grechuty można było posłuchać podczas koncertu Artura Gotza, w czwartek 24 maja, w sali Kryształowej Pałacu Książęcego.

Artysta jest śpiewającym aktorem młodego pokolenia, ale w swoim dorobku artystycznym ma już trzy płyty: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny” oraz ostatnią, z piosenkami Grzegorza Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Do Żagania został zaproszony przez Centrum Kultury, na koncert z okazji Dnia Matki. – Jestem zachwycony miastem i pałacem – powiedział. – Będę zachęcał innych artystów do odwiedzania Żagania.

Zebrana publiczność doskonale się bawiła, słuchając współczesnego i nowoczesnego wykonania znanych piosenek i śpiewała wraz z aktorem. – Do przyjścia zachęcił mnie repertuar – zaznaczyła Halina Pilarczyk. – Bardzo ciekawy koncert – stwierdziła Bożena Świderska.

Artyście towarzyszyli znakomici muzycy Dawid Rutkiewicz i Andrzej Wierzykowski. – Bardzo nam się podobał ruch sceniczny i ekspresja wykonawcy – komentowały panie na widowni.

– Już wkrótce zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne – zachęcała Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury. – 5 czerwca rozpoczyna się festiwal muzyki barokowej Nasz Teleman.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Publiczność doskonale się bawiła podczas koncertu Artura Gotza.