XXII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej.

Już po raz dwudziesty drugi w imieniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu zapraszamy młodych adeptów sztuki gry na fortepianie z całego kraju na Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej. Będzie się on odbywał w dniach 16 – 18 lutego br., a miejscem wszystkich jego wydarzeń będzie Sala Familijna Żagańskiego Pałacu Książęcego.

Tegoroczny Turniej zostanie zainaugurowany w czwartek (16 lutego) o 18:00 wykładem prof. Janusza Skowrona – Akademia Muzyczna w Krakowie: „Rola i miejsce sonat fortepianowych Josepha Haydna w historii rozwoju gatunku”
W piątek (17 lutego) i sobotę (18 lutego) odbywać się będą (w trzech grupach wiekowych) przesłuchania konkursowe uczestników Turnieju. W piątek wieczorem – o godz. 17:30 – odbędzie się Recital Duetu fortepianowego: Piotr Różański i Grzegorz Mania – Akademia Muzyczna w Krakowie, w programie którego znajdą się dzieła: Paula Hindemitha, Juliusza Zarębskiego, Samuela Barbera, György Ligetiego.

W sobotę (19 lutego) o 16.00 – jak zawsze – w Sali Familijnej odbędzie się Koncert Laureatów.

W Jury XXII OTP zasiądą wybitni profesorowie polskich uczelni muzycznych, znakomici reprezentanci pianistyki polskiej:
– prof. Elżbieta Stefańska – AM w Krakowie – Przewodnicząca Jury
– prof. Bogumił Nowicki – Rektor dwóch kadencji AM w Poznaniu
– prof. Anna Organiszczak – AM w Poznaniu
– prof. Jan Jański – AM w Poznaniu
– prof. Bogdan Kułakowski – były Rektor AM we Gdańsku
– prof. Janusz Skowron – AM w Krakowie.

XXII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny objęty został Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dofinansowany będzie ze środków Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie; patronat medialny sprawują Radio Zachód, TVP 3 Gorzów Wielkopolski oraz Gazeta Lubuska.
Współorganizatorzy:
– Urząd Miasta w Żaganiu
– Centrum Kultury w Żaganiu
– Rada Rodziców przy PSM I i II stopnia w Żaganiu
Wsparcia finansowego udzielili nam także:
– Burmistrz Żagania
– Starosta Powiatu Żagańskiego
– Nadleśnictwa: Pieńsk, Ruszów, Lipinki
Pomoc materialną, organizacyjną i logistyczną otrzymaliśmy od Pałacu Książęcego w Żaganiu, Yamaha Music Europe GmbH Sp.z o.o. Oddział w Polsce, Salonu muzycznego „FAN” w Szczecinie, Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie, Hotelu Willa Park, Piekarni „GRONO”, Kwiaciarni Ewy Ziętek, Żagańskiego Stowarzyszenia Muzycznego.

plakat_XXII_OTP_B2_v5_net

Zapisz

Zapisz